Ethereum’daki Düşüş Sonrası Balinalar Alımlarını Hızlandırdı

Ethereumdaki Düşüş Sonrasi Balinalar Alimlarini Hizlandirdi 2

Kripto para piyasası düşerken görüşler ikiye ayrılıyor. Bir kısım boğalar gibi yaklaşıp bu düşüşü bir alım fırsatı olarak görürken, diğer bir kısım ise daha temkinli yaklaşarak ayıları temsil ediyor. Ancak bir grup var ki dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ethereum düştükçe balinalar Ethereum alımlarını artırıyor. Ayılar ve boğalar izliyor.

Ethereum Düşüyor, Balinalar Alıyor

Blockchain analiz şirketi Santiment verilerine baktığımızda, Ethereum (ETH) balinalarının, ETH’nin sürekli değer kaybının ortasında avlandıklarını görüyoruz. Santiment’e göre, geçtiğimiz ay Ethereum’un önemli ölçüde yaşadığı düşüşe rağmen, 7 Haziran’dan bu yana 100 ila 100.000 ETH bakiyesi olan adreslerin sayısı oldukça arttı:

“Ethereum balina adresleri (100 ila 100.000 ETH arasında varlığa sahip adresler), bu -39’luk düşüşte toplu olarak ETH arzının yüzde 1.1’ini mideye indirdi. Tarihsel kanıtlar, bu katman grubunun gelecekteki fiyat hareketinde alfaya sahip olduğuna işaret ediyor”

Balinalar özellikle hareketleri takip edilen en aktif adresler arasında yer alıyorlar. Öyle ki balinalar genellikle dipten satım alımlar yaparken tavan fiyatlardan satışa geçiyorlar. Bu durumda analiz şirketleri ve devamında kullanıcıları satın alım veya satışa itebiliyor.

Ethereumdaki Düşüş Sonrasi Balinalar Alimlarini Hizlandirdi 1
Kaynak: Bitinfocharts

Balinalar Sadece Ethereum’da Aktif Değil, Bitcoin Balinaları da Aç

Ethereum’da yaşanan düşüş, ağın balinalarının da iştahını açtı ancak Bitcoin balinalarının da ardı kalır yanı olduğu söylenemez. Öyle ki bitinfocharts verilerine baktığımızda en büyük 100 Bitcoin balinasının aktif olarak Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini görüyoruz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
384.270,27 TL 8,97%
ethereumETH/TRY
30.634,82 TL 8,15%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.047,80 TL 8,91%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
6,08 TL 10,61%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 14,43%
solanaSOL/TRY
650,65 TL 12,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,24 TL 14,64%
Bağlantıyı kopyala