Ethereum ve Bitcoin’deki Yüksek Ücretler Solana Kullanıcı Sayısını Artırıyor

ethereum ve bitcoindeki yuksek ucretler solana kullanici sayisini artiriyor

Piyasa hacmine göre ilk iki sırada olan kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) artan ücretler kullanıcıların tepkisini çekiyor. Bitcoin ve Ethereum’daki yüksek ücretler sebebiyle kullanıcılar Solana’ya yönelmiş durumda.

Solana’da Yeni Kullanıcı Sayısı Artışı Yaşanıyor

Bitcoin ve Ethereum’daki daha yüksek ücretler, günlük ortalama yeni adres sayısının neredeyse bir yılın en yüksek seviyesine çıkmış durumda. Yaşanan bu durum Blockchain şirketi olan Solana için oldukça iyi bir haber olabilir. The Block tarafından hazırlanan verilere bakıldığında, Layer 1 ağı Solana, kısa bir süre önce yeni adreslerin yedi günlük hareketli ortalamasının Haziran 2022 tarihinden bu yana en yüksek sayı olan 304.640’a ulaşmış durumda.

ethereum ve bitcoindeki yuksek ucretler solana kullanici sayisini artiriyor 2

Söz konusu veriler, Mayıs 2023 tarihinin ilk yarısında protokolün Nisan ayının tamamında gördüğünden daha fazla yeni adres eklendiğini gösteriyor. Artış hem Bitcoin hem de Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin geçen hafta 3 ayın en yüksek seviyeleri görmesinin ardından yaşandı. Bununla birlikte Bitcoin ağındaki fon gönderen ya da alan aktif kripto para adreslerinin sayısının, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyeye gerilediğini belirtmemizde yarar var.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala