Ethereum Vakfı’nın Satış Zamanlaması Dikkat Çekti

ethereum vakfinin satis zamanlamasi dikkat cekti

Twitter’da 50.000’den fazla takipçisi olan deneyimli yatırımcı ve analist olan Edward Morra, Ethereum Vakfı katılımcılarının ETH hisselerini ne zaman satmaları gerektiğini bildiğini iddia etti. Öyle ki Ethereum Vakfı, dikkat çeken bir şekilde ne zaman satış yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Üstelik bu ilk de değil.

jpmorgan ethereumun defideki payi azalabilir 2

Ethereum Vakfı’nın Satışları Genelde En Yüksek Seviyede Gerçekleşiyor

Blockchain teknolojisinin en önemli getirilerinden birisi de şirketlerin işlemlerinin şeffaflığıdır. Ethereum’un verileri ise birçok geliştirici tarafından dikkatle takip ediliyor. Bu geliştiricilerden birisi olan Edward Morra, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

Morra’nın paylaşımında bahsedilen işlem 11 Kasım günü 14:56’da (UTC) gerçekleşti. Ethereum Vakfı, Kraken CEX’te satış yapmak için 90 milyon doları Ethereum‘a taşıdı. İşlem kaydedildiğinde Ethereum 4.810 dolardan el değiştiriyordu. Buraya kadar hiçbir sorun yok ancak asıl problem, Ethereum Vakfı’nın işlemleri sonrası Ethereum’un (ETH) ATH’den yüzde 46 düşmesi oldu.

Diğer taraftan analist, bunun Ethereum Vakfı’nın Ethereum (ETH) fiyat dalgalanmalarının tepesinde veya yakınında ilk kez para kazanmadığını vurguladı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala