Ethereum, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Geldi

ethereum tum zamanlarin en yuksek seviyesine ath geldi

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştıktan sonra Ethereum (ETH) da bu yükseliş dalgasına katıldı. Önceki en yüksek seviyesi 4.362 dolar olan ETH, aradan geçen ayların ardından tekrar ATH yaptı. ETH ATH ile birlikte 4.375 dolara ulaştı.

Ethereum (ETH), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Geldi

Bir süredir 3.800 dolar seviyesinde dolaşan ETH fiyatı, 21 Ekim itibariyle 4.375 doları gördü. Bu yükselişle birlikte ETH ATH yapmış oldu. Günün erken saatlerinde ETH’nin, 3.880 dolar ve 4.000 dolar direnç seviyelerinin üzerinde bir artışa başlamıştı. Bu artış ATH’yi beraberinde getirdi.

Ethereum, bir önceki ATH’si olan 4.362 dolara ulaştığında takvimler 12 Mayıs 2021’i gösteriyordu. Yani, son ATH’den yenisine 5 aylık bir süre geçti.

Değer bakımından dünyanın en değerli ikinci kripto varlığı olan Ethereum, haberin yazımı itibariyle 4.366 dolardan işlem görüyor. Bu ATH ile birlikte Ethereum piyasa değeri de 500 milyar doların üzerine çıktı.

ethereum tum zamanlarin en yuksek seviyesine ath geldi 3

Ne Olmuştu?

Bir süredir, ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’nun (SEC), bir Bitcoin ETF’sini onaylaması bekleniyordu. Bu onay, birkaç gün önce geldi.

ethereum tum zamanlarin en yuksek seviyesine ath geldi 2

ProShare’in roShares Bitcoin Strategy ETF’i (BITO), ABD’deki ilk Bitcoin ETF’i olarak New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başlamasının ardından Bitcoin’de de bir hareketlilik başladı. 189 günün ardından yeniden tepe fiyatı belirleyen Bitcoin, 65.000 dolar barajını geçti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 700.578,15 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.825,87 TL 7,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.057,60 TL 9,24%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,21%
solana
Solana (SOL) 2.743,42 TL 8,18%
cardano
Cardano (ADA) 19,87 TL 11,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 392,58 TL 9,36%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,45 TL 11,29%
Bağlantıyı kopyala