Ethereum Tabanlı Sablier, Polygon ve BSC’ye Doğru Genişliyor

ethereum tabanli sablier polygon vs bscye dogru genisliyor

Ethereum ağında gerçek zamanlı finansman protokolü olarak çalışan Sablier, daha düşük kullanım ücretleri sunmak adına Polygon ve Binance Smart Chain (BSC) ağlarına genişlediğini duyurdu.

Sablier, Polygon ve BSC Ağına da Geliyor

Sablier, Polygon ve Binance Smart Chain (BSC) ağına doğru genişleyerek yüksek verimlilik ve daha düşük kullanım ücretleri sunabilecek. Bu genişlemeyle birlikte, büyük kullanıcı tabanına ödemeler ve abonelikler için Sablier’den yararlanma seçeneği de sunulmuş olacak.

Ethereum‘daki ortama işlem ücreti (gas ücreti) ile karşılaştırıldığında Sablier‘in Polygon ağında piyasaya sürülmesi kullanıcılar için ücreti yüzde 676.750 oranında düşürecek. Binance Smart Chain tarafında ise bu düşüş yüzde 12.000 seviyesinde olacak.

ethereum tabanli sablier polygon vs bscye dogru genisliyor 2

Topluluktan gelen güçlü talep ve Ethereum tarafındaki artan işlem ücretleri, Sablier ekibini alternatif seçenekleri araştırma sevk etti.

Sablier’in kurucusu Paul Razvan Berg konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yeni kullanıcılar için giriş engelini önemli ölçüde azaltan ve bizi Sablier tarafından desteklenen hiper-likit ekonomisine bir adım daha yaklaştıran Polygon ve Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerinde Sablier protokolünün yayınlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Polygon; Aave, Curve veya Sushiswap gibi projelerin ve Polygon için Mark Cuban gibi yatırımcıların desteğiyle; Binance Smart Chain için ise tamamen yeni bir ekosistemin doğuşuyla son birkaç ayda en hızlı büyüyen blok zincirlerinden oldu.”

Sablier‘i benimseyen şirketlerden biri olan mStable’ın kurucusu James Simpson, BSC ve Polygon’da Sablier’in olmasının kullanıcıların yüksek işlem maliyetlerinden kaçınmasına yardımcı olacağına dikkat çekti.

Polygon Bridge, varlıkları Polygon’a taşımak için, Binance Bridge de fonları BSC ağına taşımak için kullanılabilecek.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala