Ethereum PoW Fork’unda Bazı Sorunlar Yaşanıyor

Ethereum PoW Forkunda Bazi Sorunlar Yasaniyor

Ethereum Blockchain ağı geçtiğimiz gün başarılı bir şekilde Merge yükseltmesini gerçekleştirerek konsensüs mekanizmasını PoS’a çevirdi. Ancak bu durumu kabul etmeyip kendi fork’unu yapan Ethereum PoW için işler pek yolunda gitmiyor gibi gözüküyor. Öyle ki Ethereum PoW, ilk sürüm olduğu için bir takım teknik sorunlarla karşılaştığı ilk gün kasvetli bir deneyim yaşadı.

Ethereum PoW Fork'unda Bazı Sorunlar Yaşanıyor

Bazı Kullanıcılar Cüzdan’larını Ethereum PoW’a Bağlayamadıklarını İddia Etti

Ethereum PoW, Ethereum’un PoS’a geçmesi ile birlikte kendisini Merge sonrası fork’ladı ve yoluna madenciler ile devam etme yolunda ilk adımı attı. Ancak bu adım bir bebeğin ilk adımlarına benzetilebilir. Öyle ki Ethereum PoW ilk düşüşlerini yaşadı. Bazı Twitter kullanıcıları, Ethereum PoW ağına erişememekten şikayet ederken, bazıları ağın web sunucularına erişimde sorun yaşadıklarını bildirdi.

Bununla birlikte ağın Zincir Kimliği, ağ için işlemleri imzalamak için tarayıcı tabanlı kripto cüzdanı MetaMask tarafından kullanılan bir dizi sayıdır. Yanlış bir Zincir Kimliği, kullanıcılar doğru ağa bağlı olmadığından işlemlerin başarısız olmasına neden olarak ağı kullanılamaz hale getirir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
367.815,02 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
24.502,53 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.376,84 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
7,89 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
617,38 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala