Ethereum PoW Fork’u için Tarih Verildi

Ethereum PoW Forku icin Tarih Verildi

Ethereum Blockchain ağı için oldukça kritik bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bir taraftan Merge‘e sayılı günler kalırken diğer taraftan hazırlıklar son gaz devam ediyor. Son olarak da Ethereum‘un PoW fork’u için hazırlıkların tamamlanması ile birlikte mainnet tarihi açıklandı.

Ethereum PoW Fork’u için Zamanlama Tarihi Yayınlandı

Ethereum Blockchain ağı bir ilki gerçekleştirerek ilk defa konsensüs mekanizmasını değiştiren bir ağ olacak. Bu değişim ile birlikte madencilik PoS ağında sonlandırılırken, verimlilikte oldukça büyük bir artış sağlanacak. Ancak bu geçişten herkes memnun değil. Antpool gibi bir takım şirketler desteğini PoW‘dan yana sürdürürken bir takım geliştiriciler de PoS’u reddederek kendi fork’larını gerçekleştirme yoluna gitti. Bu noktada ortaya çıkan EthereumPoW (ETHW) ise mainnet planlarını paylaştı.

Twitter üzerinden paylaşılan verilere göre ETHW mainnet, Merge’ün gerçekleşmesinden 24 saat sonra gerçekleştirilecek. Lansmandan 1 saat öncesinde ise geri sayım aracı duracak ve son kodlar, ikiz dosyalar, yapılandırma dosyaları, Node bilgileri, RPC, ve gezgin araçları dahil her şey açık hâle getirilecek.

Tweet’te belirtelen detaylara göre mainnet, chainID’nin başarıyla 10001’e geçtiği ve zincirin ETHW’nin en uzun zinciri olduğundan emin olmak için Merge bloğuna ek olarak 2048 EMPTY bloklarının blok yüksekliğinde başlayacak.

Bu nedenle Merge blok + 2049, ETHW üzerinde herhangi bir işlem içerebilecek 1. blok olacak. Boş bloklar için blok ödülleri ise 1559 çoklu imza cüzdanına yönlendirilecek.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
356.735,57 TL 0,19%
ethereumETH/TRY
24.183,83 TL 0,02%
tetherUSDT/TRY
18,52 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,52 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.310,08 TL 2,06%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 2,64%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
7,94 TL 0,37%
solanaSOL/TRY
606,13 TL 0,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,59%
Bağlantıyı kopyala