Ethereum Merge’ü Madencileri İflasa Zorluyor

ethereum mergeu madencileri iflasa zorluyor

İş kanıtı savunucusu Chandler Guo, Ethereum Merge’ü sonrasında açıklamalarda bulundu. Guo’nun açıklamasına göre, Ethereum Merge’ü PoW madenciliğinin sonunu getirecek.

Merge, PoW Madencilerinin Yüzde 90’ını İflas Ettirebilecek

Ethereum’un uzun süredir beklenen Merge yükseltmesi başarılı bir şekilde gerçekleşti. Ethereum Merge yükseltmesi sonrasında yeni olaylar yaşanmaya devam ediyor. İş kanıtı (PoW) sistemi yerine hisse kanıtı (PoS) sistemine geçen Ethereum ile birlikte madencilerin ve yüksek enerji tüketen bilgisayarlara ihtiyacı yok.

Bu madencilerden bazıları, madencilik faaliyetlerine devam edebilmek için Ethereum’un PoW sistemine geri döndü. PoW’un en büyük savunucularından birisi olan Chandler Guo, son açıklamasında Merge sonrasında sadece PoW madencilerinin yüzde 10’unun hayatta kalabileceğini belirtti.

ethereum mergeu madencileri iflasa zorluyor 2

Guo açıklamasında PoW sistemine atıfta bulunarak, “Bazı insanlar (madenciler) ücretsiz elektriğe sahip ve bunun üzerinde faaliyetlerini sürdürmeye devam edebilir. Bunun haricindeki kısım olan yüzde 90’lık bölümü ise iflas etmiş durumda.” dedi. Kısa bir süre önce Bitcoin’in ardından en büyük ikinci Blockchain ağı olan Ethereum, PoS’a geçiş yapmıştı. Yapılan bu geçişle birlikte bazı madenciler PoW ağında kalmaya devam etseler de madencilerin çok büyük bir kısmı Ethereum’dan çekilmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.672,51 TL 1,74%
ethereumETH/TRY
24.570,67 TL 3,12%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
18,40 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.119,36 TL 2,62%
xrpXRP/TRY
9,00 TL 2,93%
binance-usdBUSD/TRY
18,40 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
8,51 TL 2,31%
solanaSOL/TRY
620,36 TL 6,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 6,25%
Bağlantıyı kopyala