bitcoinBTC/TRY
720.155,73 TL 1,65%
ethereumETH/TRY
43.085,83 TL 1,83%
tetherUSDT/TRY
27,02 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.710,16 TL 1,59%
xrpXRP/TRY
13,87 TL 0,72%
usd-coinUSDC/TRY
27,02 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
43.066,37 TL 1,83%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 2,34%
cardanoADA/TRY
6,65 TL 1,94%
solanaSOL/TRY
532,18 TL 2,02%

Paylaş

Ethereum Merge Sonrası İlk NFT Basımı Gerçekleşti

Ethereum Merge Sonrasi Ilk NFT Basimi Gerceklesti 2

Yıllardır merakla beklenen Ethereum Merge sonunda gerçekleşti. Oldukça yoğun bir mühendislik sonucu başarıyla gerçekleştirilen yükseltme ile Mainnet ve Beacon zincirlerinin birleştirilmesi, Ethereum ağındaki madencilik faaliyetlerine nokta koydu. Bu başarılı yükseltme sonrası basılan ilk NFT ise ikonik bir şekilde ilk basım işleminin ta kendisi oldu.

Ethereum Merge Sonrasi Ilk NFT Basimi Gerceklesti
Kaynak: Etherscan

Ethereum Merge Sonrası İlk NFT Basımı için 60.000 Dolar (36 ETH) Ödendi

Ethereum Merge yükseltmesi ile birlikte yeni bir devir daha başlamış bulunuyor. Artık Ethereum varlıklarımız yüksek hash gücü ile madencilere değil, doğrulayıcılara emanet. Bu noktada Ethereum Blockchain ağının tükettiği enerji yüzde 99.4 oranında azalırken verimlilik de doğru orantılı olarak artıyor. Ancak bu yükseltme sık sık bahsettiğimiz gibi işlem ücretlerine etki eden bir yükseltme değil. Öyle ki PoS’daki ilk NFT için 36 ETH ödenmesi de buna bir örnek. 15537394 blok yüksekliğinde basılan NFT, bir panda yüzü ile çevreciliği temsil ederken “The Transition” olarak isimlendirilmiş durumda.

Gas ücretleri ise anlık bir sıçrama yaşasa da yine ortalamada seyrediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala