Ethereum Merge Öncesi Borsalara Giriş Tavan Yaptı

ethereum merge mania

Ethereum Merge güncellemesine dakikalar kala kripto borsalarına girişler tavan yapmış durumda. Kripto topluluğunun gözü Ethereum’da. Merge öncesi kripto para borsalarına büyük miktarda Ethereum taşındığı görüldü.

Borsalarda Ethereum Hareketliliği

Kripto para topluluğu, Ethereum’un (ETH) borsalara akışı nedeniyle fiyat düşüşünden endişe ediyor. Nansen CEO’su Alex Svanevik’in tweetine göre, şirketi Binance’e 720 milyon dolar değerinde 450.000 ETH yatırdı. Kripto borsası Bitfinex ise 490 milyon dolar değerinde 288.442 ETH aldı.

ethereum altcoins massive returns

Merkezi borsa cüzdanlarında tutulan toplam ETH sayısı iki ayın en yüksek seviyesi olan 25.34 milyona yükseldi.

Yatırımcı ve analist Alex Kruger, çok yüksek girişlerin daha düşük olduğunu söyledi. Bununla birlikte, North Rock Digital’in kurucusu Hal Press, iki girişin önceden belirlenmiş bir satış programından ziyade büyük olasılıkla çatalla ilgili olduğunu ifade etti.

Kore merkezli analitik firması CryptoQuant’ın pazarlama başkanı Hochan Cheung, kripto paraların türev borsalara taşındığını aktardı.

Ayrıca belirtmek gerekirse Ethereum Merge’ü öncesinde Ethereum Classic’in hash oranı, Eylül ayı içinde yüzde 40’tan fazla büyüyerek saniyede 64 terahash’i (TH/s) aşmıştı.

Ethereum’un durumuna bir göz atalım. CoinGecko verilerine göre; haberin yazımı esnasında ETH 1.590,02 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.979,45 TL 1,62%
ethereumETH/TRY
24.528,30 TL 3,22%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
18,33 TL 0,34%
bnbBNB/TRY
5.135,86 TL 3,04%
xrpXRP/TRY
8,78 TL 2,54%
binance-usdBUSD/TRY
18,34 TL 0,21%
cardanoADA/TRY
8,47 TL 1,72%
solanaSOL/TRY
616,88 TL 6,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 7,53%
Bağlantıyı kopyala