Ethereum Merge Güncellemesi Sonrasında Yaşananlar! Ethereum Fiyatını Yükseltecek Mi?

Bu hafta Kripto Bülten‘de Ethereum Merge yükseltmesi sonrasında neler yaşandığını, Merge’ün Ethereum’u nasıl etkilediğini inceledik.

Ethereum Fiyatını Yükseltecek Mi?

Ethereum Blockchain ağı kritik bir dönemden geçti. Merakla beklenen Ethereum Merge 15 Eylül 2022 tarihinde nihayet gerçekleşti. 

Güncellemenin gerçekleşmesinin ardından Ethereum Vakfı’nın önde gelen isimlerinden Tim Beiko, “İyiyiz. Bitti. Birleştik” şeklinde tweet atarken, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Merge’ün gerçekleşmesine yardımcı olan herkesin “gurur duyması gerektiğini” ve bunun tüm ekosistem için “büyük bir an” olduğunu belirtti. 

Ethereum Merge’ün gerçekleşmesi için atılması gereken ilk adım olan Bellatrix yükseltmesi de Merge öncesinde başarıyla gerçekleşti. Bu geçiş ile birlikte Ethereum Blockchain ağındaki işlemler Merge için entegre edildi ve Paris yükseltmesine hazırlandı. Bellatrix yükseltmesi, Paris öncesi blok dizilimlerini ayarlamak üzere ağda aktif hâle getirildi.

Yükseltme ile Mainnet ve Beacon zincirlerinin birleştirilmesi, Ethereum ağındaki madencilik faaliyetlerine nokta koydu.

Bitcoin’in daha programlanabilir bir hâli olarak 2015 yılında ortaya çıkan Ethereum, gerçekleşen Merge yükseltmesine kadar aktif olarak Proof of Work konsensüs mekanizması ile yürütülüyordu. Ancak bu yükseltme ile birlikte Proof of Stake’e geçen Ethereum Blockchain ağı, bundan sonra varlıklarını, stake eden validator’lara emanet edecek.Merge ile birlikte Ethereum Mainnet ve Beacon Chain başarıyla birleşti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.766,28 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
23.638,80 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.413,51 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
7,35 TL 0,44%
dogecoinDOGE/TRY
1,93 TL 0,55%
cardanoADA/TRY
6,01 TL 0,27%
matic-networkMATIC/TRY
17,18 TL 0,18%
Bağlantıyı kopyala