Ethereum Merge, ETHIstanbul’da Kutlanıyor

Ethereum Merge ETHIstanbulda Kutlaniyor

Blockchain sektörü için bir ilk olan Ethereum Merge, 15 Eylül’de başarılı bir şekilde gerçekleşti. Böylelikle 2015 yılından bu yana kullandığı Proof of Work konsensüsüne veda eden Ethereum, Proof of Stake’e merhaba diyerek Ethereum 2.0’ın ilk adımını atmış oldu. Son olarak birçok etkinliğin ev sahibi konumunda olan İstanbul ise ETHIstanbul ile Ethereum Merge’ün kutlamasına ev sahipliği yapıyor.

Ethereum Merge, Uzmanların da Katılımı ile ETHIstanbul’da Kutlanacak

Ethereum’un başarılı bir şekilde gerçekşleştirdiği Merge işlemi, birçok yerde yankı yaratırken küresel bir ilgi ile takip edildi. Hiçbir aksama olmaksızın çalışmaya devam eden Ethereum, yıllarca süren çalışmaların bir ürünü. Bu yüzden birçok büyük çaplı kutlamayı da hak ediyor. ETHIstanbul ise bu durumun farkında bir şekilde sektörden uzman isimleri ve kripto meraklısı katılımcıları ile Ethereum Merge’ü kutluyor.

21 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan “After Merge” Etkinliğinde Turan Sert, Efe Bulduk, Baki Er ve Doruk İşmen gibi isimler yer alırken biz de BTCHaber olarak medya partneri olarak yerimizi alacağız.

Levent’teki Lunapark Web3 Hub’da gerçekleşecek olan etkinlikte başta Ethereum Merge olmak üzere sektörel konular, Blockchain, NFT ve DeFi’ın geleceği konuşulurken, başarılı Merge yükseltmesinin başarısı kutlanacak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.117,27 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
24.558,75 TL 1,92%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,34 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.147,42 TL 2,49%
xrpXRP/TRY
9,07 TL 0,82%
binance-usdBUSD/TRY
18,33 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
8,54 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
629,35 TL 6,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 7,70%
Bağlantıyı kopyala