Ethereum L2, BTC’den Daha Fazla Günlük İşlem Yapıyor

ethereum l2 btcden daha fazla gunluk islem yapiyor

Sektör analisti ve Week In Ethereum News kurucusu Evan Van Ness tarafından derlenen CoinMetrics verilerine göre, Ethereum katman 2’de Bitcoin ağından daha fazla işlem yapıldı. Ethereum L2 protokolünde gün boyunca yaklaşık 250.000 işlem gerçekleşirken, BTC’de 210.000 civarında işlem yapıldı.

Analist, StarkWare’in, dYdX exchange ve L2 NFT platform Immutable X gibi bir dizi DeFi platformunda yaklaşık 143.000 işlemle dönem boyunca en çok işlemi gerçekleştirdiğini ortaya koydu.

1 Eylül’de ana ağa açılan Arbitrum’da 56.000 civarında işlem yapıldı. Yeni başlatılan Arbitrum One platformu da katman 2 seçeneğini keşfeden DeFi platformlarını kendine çekiyor. Bunların arasında Aave, Chanlink ve Uniswap yer alıyor.

Optimistic Ethereum’da Günde Yaklaşık 28.000 İşlem

Analiste göre, Optimistic Ethereum’da günde yaklaşık 28.000 işlem gerçekleşti. Uniswap, Temmuz ayında Optimism üzerinde v3 protokolünü devreye aldı ve ayrıca Synthetix/Kwenta DeFi ticaret platformunun L2 versiyonuna da güç veriyor.

Van Ness, aslan payını alan merkezi olmayan borsanın Loopring olduğunu söyledi.

Bitcoin kullanıcıları, Van Ness’in ETH ikinci katmanını BTC‘nin birinci katmanıyla karşılaştırdığını ve Bitcoin’in ikinci katman Yıldırım Ağı hakkında hiçbir bilgi sağlamadığını belirtti.

Van Ness, “Kilitlenen düşük miktar göz önüne alındığında, izlenimim, Lightning’in çok az çekişe sahip olduğu, ancak birisi bana bunun aksini gösterirse mutlu olurum” dedi.

Polygon strateji lideri Sanket Shah, ağ için bazı istatistikleri bozarak daha küçük işlemlerin baskın olduğunu ortaya koydu. Sanket, 7 Eylül günü attığı bir tweet’te, yapılan tüm işlemlerde tüm adreslerin yüzde 45’i 1,45 dolardan az olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 365.576,12 TL 5,66%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.047,83 TL 7,51%
cardano
Cardano (ADA) 19,49 TL 3,09%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.062,68 TL 7,11%
xrp
XRP (XRP) 8,08 TL 6,26%
solana
Solana (SOL) 1.195,95 TL 7,13%
polkadot
Polkadot (DOT) 268,17 TL 6,68%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,80 TL 7,93%
Copy link
Powered by Social Snap