Ethereum Geliştiricilerinden EntryPoint Hamlesi

ethereum gelistiricilerinden entrypoint hamlesi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in ardından en büyük kripto para birimi konumunda olan Ethereum cephesinden yeni hamleler gelmeye devam ediyor. Ethereum geliştiricileri, kripto cüzdanlarının akıllı sözleşmeler olarak çalışmasına imkân sağlamak adına “EntryPoint” yazılımını tanıttı.

Ethereum Geliştiricilerinden EntryPoint Adımı

Ethereum geliştiricileri, kripto alanında yeni bir gelişmelere imza atmaya devam ediyor. Yeni dönemde Ethereum geliştiricileri, kullanıcıların kripto cüzdan hesaplarının akıllı sözleşmeler olarak çalışmasını amaçlayan “EntryPoint” olarak isimlendirilen bir yazılım örneğini duyurdu. Bu yeni yazılımın ilk amacı, şu anda kullanılamayan otomatik ödemeler ve kurtarma yöntemleri ekleme gibi karmaşık görevleri kolaylaştırarak kripto cüzdanların kullanıcı deneyimini iyileştirecek.

ethereum gelistiricilerinden entrypoint hamlesi 2

Güvenlik firması OpenZeppelin tarafından yürütülen kapsamlı bir güvenlik denetiminin ardından EntryPoint adımı geldi. Bununla birlikte Ethereum, Polygon, Optimism, Arbitrum, BNB Chain, Avalanche ve Gnosis Chain dahil olmak üzere Blockchain ağlarında erişim sağlanabilecek.

Yeni EntryPoint’in yardımlarıyla, kripto cüzdan uygulamaları, kullanıcıların Ethereum Blockchain ağlarıyla etkileşime girmesine gerek kalmadan cüzdanların karmaşık görevleri otomatik olarak gerçekleştirmesine olanak sağlayacak. Son olarak EntryPoint, kripto cüzdan uygulamalarına otomatik ödemeler ve iki faktörlü kimlik doğrulama kurtarma seçenekleri gibi özellikler ekleme yeteneği de sunan ERC-4337 standardına uygun olarak hazırlandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.690,87 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
33.556,06 TL 0,13%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.203,19 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.476,88 TL 0,11%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,74%
Bağlantıyı kopyala