Ethereum Classic Hash Oranı Yüzde 200 Arttı

ethereum classic hash orani yuzde 200 artti

Ethereum ve kripto para topluluğunun merakla beklenen Merge yükseltmesi için saatler kaldı. Ethereum Merge’ü öncesinde Ethereum Classic’in hash oranı, Eylül ayı içinde yüzde 40’tan fazla büyüyerek saniyede 64 terahash’i (TH/s) aştı.

Ethereum Classic Hash Oranında Önemli Artış

Ethereum Classic’in hash oranı, Eylül ayı içinde yüzde 40’ın üzerinde büyüyerek saniyede 64 terahash’i (TH/s) geride bıraktı. Hash gücü olarak da isimlendirilen hash oranı, kripto madenciliği çıktısının bir ölçüsü olarak tanımlanabilir. Proof-of-work (PoW) Blockchain ağında tek bir blok oluştururken bilgi işlem gücü miktarını temsil eden bir ölçümdür. 2miners madencilik havuzundan elde edilen verilere göre, Ethereum Classic’in hash oranı, son 30 günde yüzde 200’lük bir büyüme yaşadı ve 15 Ağustos’ta 30 TH/s’den tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64 TH/s’ye ulaştı. Bu Ethereum’un yaklaşık 832 TH/s’lik hash oranının sadece yüzde 7.6’sını oluşturuyor.

ethereum classic hash orani yuzde 200 artti 2

Bu hızlı büyüme, 2016 yılında Ethereum Classic’ten ayrılan bir Blockchain olan Ethereum olarak, fikir birliğini iş kanıtından Merge yükseltmesiyle, hisse kanıtına (PoS) değiştirme ile geliyor. Birleşmeden sonra, Ethereum (ETH) artık madencilik operasyonlarını desteklemeyecek ve madencileri diğer iş kanıtı Blockchain ağına geçmeye zorlayacak. Bu nedenle Ethereum’un hash oranlarının diğer iş kanıtı ağlarına geçmesi bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.951,36 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
24.742,23 TL 3,91%
tetherUSDT/TRY
18,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
18,42 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.122,88 TL 2,46%
xrpXRP/TRY
9,20 TL 6,26%
binance-usdBUSD/TRY
18,42 TL 0,46%
cardanoADA/TRY
8,51 TL 1,38%
solanaSOL/TRY
624,84 TL 6,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 1,11%
Bağlantıyı kopyala