Ethereum Balinası 7 Yıllık Kış Uykusundan Uyandı

Ethereum Balinasi 7 Yillik Kis Uykusundan Uyandi

Kripto dünyasının en dikkat çeken aktörleri arasında yer alan balinalar, yaptıkları hareketlerle sık sık konuşuluyorlar. Özellikle piyasanın dalgalı olduğu dönemlerde alım veya satım yapmaları, piyasalarda yön konusunda bir sinyal olarak anlaşılabiliyor. Son olarak 7 yıldır hareketsiz olan Ethereum (ETH) balinasının yeniden aktif olması dikkatlerden kaçmadı.

Ethereum Balinası 7 Yıllık Kış Uykusundan Uyandı

500 ETH’lik Ethereum Balinası 7 Yıllık Kış Uykusundan Kalktı

Ethereum projesi her ne kadar oldukça aktif olsa da projenin ilk dönem yatırımcılarından hatrı sayılır bir kısım inaktif durumda. Doğal olarak bu cüzdanlar günümüzde balina olarak nitelendirilirken harekete geçmeleri dikkat çekiyor. Son olarak Whale Alerts tarafından sağlanan verilere göre, 500 ETH (yaklaşık 11,733,255 TL) içeren madencilik öncesi bir Ethereum adresi, yedi yıldan uzun bir süre sonra yeniden etkinleştirildi.

Diğer taraftan bahsi geçen adresin bunca yıldan sonra neden aktif hale geldiği ise henüz belli değil. Ancak söz konusu fonların Endonezya borsası indodax’ın baş teknoloji sorumlusu William Sutanto‘ya aktarılması dikkat çekmiş durumda. 

Sonunda ikinci en büyük Blockchain ağı haline gelen Ethereum’un gelişimi, lansman öncesi 18 milyon dolarlık ETH yardımıyla finanse edilmişti. Bu söz konusu ETH’ler de o dönemden izler içeriyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Ethereum Balinası 7 Yıllık Kış Uykusundan Uyandı” için bir yorum

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.774,08 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
22.594,72 TL 0,53%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.836,97 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,60 TL 0,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 14,36%
cardanoADA/TRY
5,91 TL 0,75%
matic-networkMATIC/TRY
16,02 TL 0,19%
Bağlantıyı kopyala