bitcoinBTC/TRY
1.269.103,07 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
68.239,46 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 3,09%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 5,67%
solanaSOL/TRY
2.196,17 TL 5,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.225,28 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 25,40%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 5,04%

Paylaş

Ethereum Balinaları Axie Infinity’e İlgi Duyuyor

ethereum balinalari axie infinitye ilgi duyuyor 1

Kripto piyasasındaki balinalar, ekosistem için büyük bir öneme sahip. Balinalar, satın aldıkları kripto paraların fiyatına doğrudan etki edebiliyor. Bu sebeple balinaların hareketleri kripto endüstrisinde sıkı şekilde takip ediliyor. Bu kez Ethereum balinaları, büyük miktarda Axie Infinity (AXS) satın aldı.

Balinalar, Axie Infinity (AXS) Satın Almaya Başladı

Popüler bir NFT oyunu olan Axie Infinity, balinalar tarafından rağbet görmeye başladı. WhaleStats’e göre 24 saat içinde en çok satın alınan ilk 10 varlık arasına giren AXS, son zamanlarda balinaların ilgisini çekti.

ethereum balinalari axie infinitye ilgi duyuyor

Büyük ETH balinaları tek seferde Axie Infinity’e büyük miktarlarda yatırım yapmaya başladı. Balinalarının amacının potansiyel kar elde etmek olduğu belirtildi.

ethereum balinalari axie infinitye ilgi duyuyor

Grafikte görüldüğü üzere, tüm kripto piyasasını takip eden AXS kotasyonları, Haziran ayının başında bir hareket gerçekleştirdi ve 12,35 dolara kadar düşerek yüzde 90 oranında düşüşe geçti.

Axie Infinity oyuncularının, aynı anda birden fazla telefon ve hesap kullanarak oyun içi mekaniğini kötüye kullandığı ortaya çıkmıştı. Bu sebeple oyun ağır bir şekilde eleştirildi.

Aynı zamanda, birçok kişi Axie Infinity’nin özellikle e-spor alanında parlak bir geleceği olduğunu düşünüyor.

Son olarak Axie Infinity’nin durumuna bir göz atalım. CoinGecko verilerine göre; haberin yazımı esnasında AXS 16,04 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala