Ethereum Arzının Üçte Biri Kişisel Cüzdanlara Taşındı

ethereum arzinin ucte biri kisisel cuzdanlara tasindi

Dolaşımdaki Ethereum arzının üçte biri, son 1 yılda borsalardan kişisel cüzdanlara transfer edildi. Santiment tarafından yayınlanan verilere göre, 26 Eylül 2020’den günümüze kadar dolaşımdaki Ethereum arzı yüzde 24’ten yüzde 16’ya düştü. Bu da 1 yılda toplam yüzde 8’lik bir kayıp anlamına geliyor.

Buradaki eğilimin esas sebebinin Ethereum ağının güncellenmesi ve hızlı bir fiyat artışı olduğu düşünülüyor.

Ethereum Arzındaki Değişim, Mevcut Eğilimi Gösteriyor

Bir varlığın fiyatı, dönemlerinde genellikle hızlı bir şekilde yükseliyor. Yatırımcılar fonlarını satmak istemedikleri için bu dönemlerde fonlarını borsalardan uzaklaştırıyor. Trader’lar ise genellikle varlıklarını satmaya istekli oldukları için fonlarını borsalarda tutuyor.

Borsa arzının azalmaya başladığı Eylül 2020’den günümüze baktığımızda ETH fiyatının yüzde 1.000 arttığını görüyoruz. Ağa giriş ortalama 1.800 – 2.000 dolar seviyesinde oldu. ETH sahiplerinin büyük bir kısmı şu anda coinlerini yüzde 69 kârla elinde tutuyor.

Hızlı bir dövüz girişi artışını yansıtan zincir üstü veriler başladıktan sonra birikim döneminin sona erdiği düşünülebilir. Genellikle bu dönemin yerine harcama döngüleri geçtikten sonra varlıkların fiyatı da önemli ölçüde düşer.

ethereum arzinin ucte biri kisisel cuzdanlara tasindi 2
Kaynak: DeFi Pulse

DeFi endüstrisinde kilitli toplam değer 85 milyar dolar seviyesinde. 6 Eylül’de ise bu 95 milyar dolarlık TVL ATH’ye ulaşmıştı. Mevcut eğilim, ETH sahiplerinin varlıklarını borsalar yerine kişisel cüzdanlarında ya da DeFi akıllı sözleşmelerinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 481.820,82 TL 1,50%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.011,07 TL 0,03%
cardano
Cardano (ADA) 20,36 TL 2,40%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,50%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.920,54 TL 0,51%
xrp
XRP (XRP) 9,56 TL 2,17%
solana
Solana (SOL) 1.379,27 TL 2,65%
polkadot
Polkadot (DOT) 310,77 TL 7,59%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,17 TL 5,12%
Copy link
Powered by Social Snap