Ethereum Altair Güncellemesi Geliyor! ETH 2.0 Çok Yakın

ethereum altair guncellemesi geliyor eth 2 0 cok yakin

Ethereum Altair güncellemesi için tarih açıklandı. Bu güncelleme tarihinin açıklanmasıyla birlikte ETH 2.0‘ın ayak sesleri de duyulmaya başlıyor diyebiliriz. Ekim ayının sonlarında yapılması planlanan güncellemeyle birlikte hisse kanıtına (PoS) geçişe bir adım da yaklaşılıyor.

Ethereum Altair Güncellemesi için Tarih Açıklandı! ETH 2.0 Yolda

ETH 2.0 büyük bir merakla bekleniyor. ETH 2.0 ile birlikte Ethereum bir hisse kadının blockchain haline gelmiş olacak. Bu yenilik, kripto-ekonomik güvenliği ve merkeziyetsizliği koruyacak. Diğer yandan, küresel ölçekli ve genel amaçlı bir işlem platformu olmak da ağın, vizyonunun gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak.

Ethereum Altair güncellemesi için tarih 27 Ekim olarak belirlendi. Beacon Chain’deki ilk ana ağ yükseltmesi Altair, yükseltilmiş fikir birliğinin merkezine hizmet etmek için geliştirildi diyebiliriz. Bu güncelleme, fikir birliği için müşteri desteği getirmenin yanında blockchainin ekonomik olarak güvenli olmasını sağlamak adına ‘cezai parametreleri’ hızlandıracak.

ethereum altair guncellemesi geliyor eth 2 0 cok yakin 2

Güncellemedeki yeniliklerin 4 Ekim günü tamamen açıklanması bekleniyor.

Bu arada Ethereum fiyatına da bakmak lazım.

Çin’in ülkedeki dijital varlıkları yasaklama kararını tekrar etmesi üzerinde birçok kripto varlık düşüşe geçti. Ethereum da bu çöküşten sonra toparlanma yolunda devam ediyor. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan ETH, 21 Eylül’de 2.650 dolarak adar düştü. Bu haberin yazıldığı saatler itibariyle Ethereum, CoinMarketCap’a göre, 2.933 dolarlık fiyattan işlem görüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.606,10 TL 0,45%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.912,28 TL 0,25%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 18,86 TL 0,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.275,26 TL 8,63%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 1,28%
solana
Solana (SOL) 1.228,02 TL 2,17%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,01 TL 0,99%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,79 TL 0,44%
Copy link
Powered by Social Snap