bitcoinBTC/TRY
1.598.221,03 TL 1,12%
ethereumETH/TRY
91.763,31 TL 1,49%
tetherUSDT/TRY
30,95 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
11.682,84 TL 6,24%
solanaSOL/TRY
3.251,04 TL 3,18%
xrpXRP/TRY
16,96 TL 2,70%
staked-etherSTETH/TRY
91.819,26 TL 1,26%
usd-coinUSDC/TRY
30,95 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
18,50 TL 3,96%
avalanche-2AVAX/TRY
1.160,25 TL 2,70%

Paylaş

Ethereum Adresleri Durgun Piyasaya Rağmen Hızla Artıyor

Ethereum Adresleri Duygun Piyasaya Rağmen Hizla Artiyor 1

Kripto para piyasaları 1.3 trilyon dolar seviyesinde bir süredir tıkalı kalmış durumda. Bitcoin (BTC) 30.000 dolar bandından dalgalanma yaşarken, Ethereum (ETH) ise 1.800 dolar seviyesinde son bir hafta içerisinde sadece yüzde 2’lik bir değişim yaşadı. Ancak bu durgunluk, ağın aktivitesi için geçerli değil. Öyle ki fiyat sabit bir şekilde ilerlerken ağ üzerindeki aktif adres sayıları hızla artmaya devam ediyor.

Ethereum Adresleri Hızla Artıyor

Ethereum (ETH) her ne kadar en büyük yatırım araçlarından birisi olarak görülse de kendi ekosisteminde birçok alt projeye de ev sahipliği yapıyor. Özellikle NFT ve DeFi alanında en aktif ağlardan birisi olan Ethereum, fiyat konusunda düşüş yaşasa dahi diğer parametlerlerdeki aktivitelerini artırmayı başarıyor.

Öyle ki analiz takip sitesi Dune‘un verilerine göre ağ, yaklaşık olarak her hafta 500.000 yeni adres eklerken 200 milyon kümülatif adresi de aşmış durumda.

Bununla birlikte Ethereum’un DeFi projelerine kilitli toplam değeri (TVL) ise, yeni adreslerdeki artışa rağmen Mayıs ayında yüzde 35 küçüldü. Buna ek olarak, piyasa değeri hakimiyeti de keskin bir şekilde düşerek 6 Haziran’da Ekim 2021’den bu yana en düşük seviye olan yüzde 17.74’e gerilemiş durumda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala