Ethereum Adres Etkinliği Ekimde Yüzde 50 Arttı

ethereum adres etkinligi ekimde yuzde 50 artti

Dünyanın en değerli kripto varlıkları listesinde Bitcoin (BTC) başı çekiyor. Onun hemen arkasında ise Ethereum (ETH) yer alıyor. Ethereum’un değerindeki artışın etkisiyle Ethereum adres etkinliği de oldukça yükselmiş gibi görünüyor.

Ethereum Ağ Etkinliği Önemli Derece Arttı

Santiment tarafından sağlanan zincir içi verilere göre, ekim ayında ağdaki adres etkinliği eylül ayına göre yüzde 48 oranında artış gösterdi. Bu arada aynı dönemde, Ethereum‘un değeri de ekim ayından bu yana yaklaşık yüzde 43 artarak rekor bir seviyeye çıktı. 21 Temmuz’da yaşanan düşüşe rağmen Ethereum, ralliyi sürdürmeyi başardı. Bu arada Ethereum’un fiyatının temmuzda 1.780 dolara düştüğünü de hatırlatalım.

ethereum adres etkinligi ekimde yuzde 50 artti 2
Kaynak: Santiment

Söz konusu ağ etkinliği binlerde dApps oluşturmak için kullanılan Ethereum’un kripto varlıklar ekosistemindeki rolünü net bir şekilde ortaya koyuyor. DeFi ve NFT’lerdeki hareketlilik de Ethereum’un yükselişinde etkili oldu.

Ek olarak hatırlatmak fayda var, sistemin, daha hızlı ve daha verimli hale gelmesi için yükseltmeler yapılıyor. Bunların başında EIP 1559‘u sayabiliriz. Yapılan yükseltmeler ile birlikte ağ, madencilere ödenen ücretlerin bir kısmını yaktı, ağ kullanımının bir fonksiyonu olarak net ihraç miktarını da azalttı.

Altair Beacon Chain yükseltmesi de başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Lansman esnasında düğümlerin yüzde 98.7’si güncellendi. Bu yükseltme de Ethereum 2.0’a geçiş için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 671.089,93 TL 0,68%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.788,80 TL 0,87%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.601,30 TL 2,13%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,11%
solana
Solana (SOL) 2.605,71 TL 7,52%
cardano
Cardano (ADA) 18,36 TL 6,05%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,31%
xrp
XRP (XRP) 10,92 TL 4,86%
polkadot
Polkadot (DOT) 380,11 TL 6,33%
terra-luna
Terra (LUNA) 932,74 TL 5,79%
Bağlantıyı kopyala