Ethereum Ad Hizmeti, Yeni Planını Duyurdu

ethereum ad hizmeti yeni planini duyurdu

Ethereum Ad Hizmeti (ENS), alan adları için Ethereum tabanlı, açık kaynaklı bir protokol olarak biliniyor. ENS, pazartesi günü yaptığı açıklamada, yönetişim sürecini merkezsizleştireceğini duyurdu. bunun için özel bir belirteç kullanılacak.

Ethereum Ad Hizmeti için Yeni Plan Yolda

Ethereum Ad Hizmeti (ENS), için hazırlanan planın ilk ayrıntıları, bir blog gönderisinde paylaşıldı. Bu paylaşımda, planın ana hatları belirtildi. Açıklamanın ilk cümlesi, ENS’nin her zaman topluluğa ait açık bir kamu hizmeti olduğuna dikkat çekiyor.

ethereum ad hizmeti yeni planini duyurdu 2

Açıklamada şu sözler yer alıyor:

“Hem ENS hem de DAO alanının yeterince olgunlaştığına inanıyoruz. Artık bir DAO ve $ENS yönetişim belirtecinin oluşturulması yoluyla ENS yönetimini topluluğa devretme zamanının geldi. ENS kök anahtar multisig’in; mevcut ENS hazinesinin kontrolünü, gelecekteki fonlarını ve .ETH adları için fiyatlandırma ve kayıt mekanizmasından sorumlu olan .ETH kayıt şirketi sözleşmesinin kontrolünü devretmesini istiyoruz. devretmesini istiyoruz.”

Şimdilik süreç ve kaç $ENS tokeninin basılacağı hakkında bir bilgi verilmedi. Ancak ekip, detayların önümüzdeki hafta verilebileceğine dikkat çekti.

Platform, temsilci odaklı modelin, başlamak için iyi bir yer olduğunu düşünüyor.

Tüm bunlar için delegelere de ihtiyaç var. Yapılan paylaşımda ENS yönetiminde aktif rol almak isteyenler için de bir çağrı bulunuyor. ENS ekosisteminde aktif üye olanlar buradan başvuru yapabiliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 658.197,58 TL 0,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.614,88 TL 1,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.298,44 TL 2,83%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.374,22 TL 1,40%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,08%
xrp
XRP (XRP) 11,41 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 426,01 TL 0,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 1,28%
Bağlantıyı kopyala