Ethereum, 2021’de Bitcoin’den Daha Kârlı Çıktı

ethereum 2021de bitcoinden daha karli cikti

Piyasa değeri açısından dünyanın en değerli kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum şeklinde sıralanıyor. 2021 yılına dair ikilinin performans verileri kısa süre önce ortaya çıktı.

Bitcoin, hatırlayacağınız gibi 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yılı, yüzde 58’lik büyümeyle kapattı. Diğer yandan Ethereum ise daha etkileyici bir sonuç gösterdi.

Ethereum ve Bitcoin 2021’i Nasıl Kapattı?

Ethereum’un üç aylık getirilerine göre, kripto para birimi, 2021’in her çeyreğinde, Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterdi. Yılın ilk çeyreğinde, Ethereum yüzde 102’lik bir fiyat artışı yaşadı. Tabii Ethereum’un bu yüksek performansı aslında şaşırtıcı değil. Çünkü 2021, NFT’lerin yılı oldu. Ayrıca DeFi sektörü de milyarlarca kullanıcıya ulaştı. Tüm bunlar da Ethereum’un yükselişine katkı sağladı.

Ethereum’un her çeyrekteki performansını, yıl yıl aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

ethereum 2021de bitcoinden daha karli cikti 2

Bitcoin’e bakacak olursak, BTC, 2022 yılına da fiyat oynaklığıyla girdi. Kripto para birimi şu sıralar 51.000 dolar ile 46.000 dolar aralığında işlem görüyor.

2022 yılının çeyreklerinde ikili arasındaki farkın ne seviyeye geleceğini göreceğiz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala