ETH’deki USDC Arzı, İlk Defa USDT Arzını Geride Bıraktı

ethdeki usdc arzi ilk defa usdt arzini geride birakti

Etherscan tarafından elde edilen verilerine göre, Ethereum ağı üzerindeki USDC stabilcoinin toplam arzı, ilk kez USDT’lerin arzını aştı. Ethereum üzerindeki USD coin (USDC) arzı 39.92 milyar seviyelerindeyken, Tether (USDT) arzı 39.82 milyar seviyesinde bulunuyor.

USDC Arzı, USDT Arzını Geçti

USDC’nin arzı, Ethereum‘da USDT’leri geride bıraktı. Çünkü blok zinciri her iki stabilcoin için de büyümeye önemli bir katkıda bulunuyor. Ayrıca USDC ve USDT, Solana ve Algorand dahil olmak üzere çeşitli blok zincirlerinde mevcut olduğunu da belirtelim.

ethdeki usdc arzi ilk defa usdt arzini geride birakti 2
Kaynak: The Block

USDC’nin son zamanlardaki büyümesinin ana nedenlerinden biri, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında artan kullanımı. Öyle ki stablecoinler, merkezi olmayan borsalarda işlem yapmak ve DeFi protokolleri dahilinde çeşitli amaçlar için kullanılıyor.

v
Kaynak: The Block

Ayrıca Tether CTO’su Paolo Ardoino, USDT ile ilgili olarak “tedariklerini artırmak için esas olarak DeFi platformlarına güvenen” rakiplerinden farklı olduğunu söyledi. Aynı zamanda USDT’nin talebinin esas olarak merkezi borsa kullanıcıları ve kurumları tarafından yönlendirildiğini de ekledi.

Dün aktardığımız üzere Tether, Ethereum Blockchain ağı üzerindeki 160 milyon dolarlık USDT stablecoinini dondurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.393,54 TL 8,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.575,72 TL 9,85%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.990,68 TL 8,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,53%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 6,25%
xrp
XRP (XRP) 8,08 TL 6,31%
solana
Solana (SOL) 1.225,31 TL 9,89%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,72 TL 5,13%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,67 TL 10,73%
Bağlantıyı kopyala