bitcoinBTC/TRY
1.269.942,26 TL 5,22%
ethereumETH/TRY
66.326,05 TL 2,89%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.715,30 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
18,04 TL 0,80%
solanaSOL/TRY
1.840,94 TL 5,76%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
66.199,08 TL 2,87%
cardanoADA/TRY
12,27 TL 5,11%
dogecoinDOGE/TRY
2,74 TL 4,95%

Paylaş

ETF rüzgarı Bitcoin ateşini harladı!

bitcoin

Bitcoin, haftaya 28 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak son ayların en yüksek tırmanışını kaydetti. Analistler ise bu yükselişin arkasında ETF’lerin olduğunu öne sürdü.

Kritik seviye

Bitcoin için öngörülen 28 bin dolar fiyat seviyesi gerçekleşti. Bir önceki boğa piyasasında önemli bir destek seviyesi olarak görülen 28 bin 500 dolar, potansiyel olarak direnç seviyesine dönüştüğü için önümüzdeki haftalarda izlenmesi gereken bir sınır olarak belirtildi.

Geçtiğimiz 24 saat içinde Ether (ETH) bin 700 doların üzerine çıkarken, BNB ve Cardano (ADA) yüzde 3,3, Polygon (MATIC) ise yüzde 5,5 yükseldi. Solana’nın SOL tokenleri ise yüzde 14,5 oranında büyük kazançlara öncülük etti.

XS.com’da piyasa analisti olan Samer Hasn, “Kripto para birimlerindeki bu kazançlar, genel olarak Ekim ayını karakterize eden yükseliş izlenimiyle birlikte geliyor.” dedi. Hasn, “Bitcoin 2013 yılından bu yana Ekim ayında neredeyse hiç aylık kayıp kaydetmedi ve bu da bu ayın kripto para topluluğu içinde “Uptober” olarak adlandırılmasına neden oldu.” diye de ekledi.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala