Esther George’den Faiz Oranı ile İlgili Değerlendirme

esther georgeden faiz orani ile ilgili degerlendirmerrt

Piyasalarda hareketlilik hızla devam ederken, birçok isim bu konu hakkında açıklamalarda bulunuyor. Bu kez faiz oranı konusunda açıklamada bulunan isim Kansas Şehri Fed Başkanı Esther George, meslektaşlarına kontrolden çıkmış enflasyonu ortadan kaldırma çalışmalarını hızlandırılmasını istedi.

Esther George Faiz Oranı ile İlgili Konuştu

Kansas Şehri Fed Başkanı Esther George yaptığı açıklamada, Fed’in gösterge borçlanma oranını yüzde 5′in üzerine çıkarması ve fiyatların istikrar kazandığına dair önemli işaretler bulunana kadar orada tutması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

esther georgeden faiz orani ile ilgili degerlendirmertt
Kansas Şehri Fed Başkanı Esther George

Kansas Şehri Federal Rezerv Başkanı Esther George konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Enflasyonun gerçekten düştüğüne dair kanıt elde edene kadar bunu tutmak gerçekten oraya koymaya çalıştığımız mesaj. Yüzde 5′in üzerinde olacağım ve enflasyonun gerçekten inandırıcı bir şekilde yüzde 2′lik hedefimize doğru gerilemeye başladığı sinyalini alana kadar bir süre daha orada kalacağımı görüyorum.

Kısa süre önce yayınlanan toplantı tutanakları, üyelerin 2023′te herhangi bir faiz indirimi şansı görmediğini belirtti ve halkın, dört ardışık üç çeyrek puanlık birçok hareketten faiz artırımlarındaki düşüşü yanlışlıkla bir yumuşama olarak görüp görmeyeceği konusundaki endişelerini dile getirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala