Eski SEC Başkanından SEC – Ripple Davası Yorumu

eski sec baskanindan sec ripple davasi yorumu

SEC ve Ripple arasında devam eden dava hakkında yeni yorumlar yapılmaya devam ediyor. Eski SEC başkanı Robert Cohen, SEC – Ripple davası hakkında açıklama yaptı.

Eski SEC Başkanına Göre Ripple Davayı Kaybetti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanı Robert Cohen, devam eden SEC – Ripple davası hakkında kendi yorumunu yaptı. Cohen açıklamasında, SEC’in Blockchain şirketi olan Ripple’a karşı davasında kaybeden taraf olmayacağını söyledi. SEC’in Uygulama Bölümü’nün eski başkanı olan Robert Cohen, kısa bir süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun davayı kazanmak için her şeyi yapacağını söyledi. Mahkemenin Ripple lehine karar vermesi durumunda Cohen, SEC’in olumlu bir karar alınması için federal menkul kıymetler yasalarını da araştırabileceğini söyledi.

eski sec baskanindan sec ripple davasi yorumu 2

Gelişmekte olan Ripple, SEC davası sonrasında zor günler yaşamaya başlamıştı. Ripple ve SEC arasında uzun bir süredir devam eden bu dava kripto para birimi endüstrisindeki en büyük davalardan birisi olarak tanımlandı. Davanın sonucunun, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para birimi düzenlemesi statüsünde önemli bir belirleyici olması bekleniyor. Son olarak Ripple’ın davayı kazanması, SEC’in kripto endüstrisi için daha net düzenlemeler oluşturmasını sağlayacak. Bununla birlikte Blockchain şirketi Ripple’ın davayı kaybetmesi durumunda 20.000’den gazla kripto para biriminin menkul kıymet olarak sınıflandırılacağı ve Ripple ile aynı muameleye tabi olacağı anlamına geliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
419.899,05 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
33.601,62 TL 1,93%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.450,04 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
9,52 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
737,17 TL 1,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 3,37%
Bağlantıyı kopyala