bitcoinBTC/TRY
1.222.366,41 TL 3,66%
ethereumETH/TRY
64.955,39 TL 4,43%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
7.042,73 TL 1,58%
xrpXRP/TRY
18,09 TL 5,22%
solanaSOL/TRY
1.997,57 TL 4,81%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
64.988,97 TL 4,26%
cardanoADA/TRY
15,95 TL 6,72%
dogecoinDOGE/TRY
2,84 TL 1,58%

Paylaş

SEC eski başkanından kripto övgüsü

eski sec baskani 1

SEC eski başkanı Jay Clayton, kriptoyu ABD finans sisteminde yer alması gereken bir teknoloji olarak gördüğünü söyleyerek blokzincir ekosistemini övdü.

ABD finansal sistemine entegrasyon

SEC eski başkanı Jay Clayton, kripto para birimlerindeki potansiyeli övdü ve bu teknolojinin ABD finans dünyasında bir yer edinmesi gerektiğini kabul etti. Clayton yakın zamanda CNBC’ye verdiği bir röportajda, gelişmekte olan endüstri hakkında olumlu konuştu.

Clayton, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in 3 Ekim’de başlayacak olan duruşmasına da değindi. Jay Clayton’a göre merakla beklenen duruşma, ABD düzenleyici ortamının ne kadar önemli olduğunu da kanıtlayacak.

FTX büyük ölçüde yurtdışında faaliyet gösterirken, Jay Clayton mevcut ABD düzenlemelerinin FTX davasında yaşandığı iddia edilen olayları önleyebileceğini belirtti. Ayrıca ABD’nin müşteri fonlarının birbirine karışmasını önlemek için güvenceler sağladığını ve şirketlerin varlıklarını ayırmalarını zorunlu kıldığını ima etti.

Clayton, açık düzenlemelerin rolünü kabul ettikten sonra, kripto para birimi alanının büyümesindeki bir sonraki adımın ABD finansal ekosistemine entegrasyon ile mümkün olabileceğini vurguladı.

“Kripto bir yeri hak ediyor”

Clayton, CNBC izleyicilerine kriptonun bir teknoloji olduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri’nin “bu teknolojiyi finansal ekosisteminde ve düzenleyicilerin tamamen güvenli olduğundan emin olduğu bir yerde” görmesi gerektiğini söyledi.

Jay Clayton, “iyi yapılandırılmış ve iyi düzenlenmiş bir stablecoin”in kripto para birimi teknolojisinin güvenli bir şekilde uygulanmasının mükemmel bir örneği olduğunu da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, SEC ve kripto endüstrisi arasındaki tartışmaların merkezinde yer alan bir tema olan diğer kripto uygulamaları hakkındaki görüşünden bahsetmekten ise kaçındı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala