bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,450.46 0.63%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,949.04 2.37%
bnb
BNB (BNB) $ 539.13 0.94%
solana
Solana (SOL) $ 133.57 1.03%
xrp
XRP (XRP) $ 0.480431 3.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.437908 2.43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.144271 3.32%

Eski Hindistan Bürokratına Göre Kripto Para Varlıklarının Düzenlenmesi Şart

eski hindistan burokratina gore kripto para varliklarinin duzenlenmesi sart

Hindistan’ın önde gelen kripto para birimi endüstrisi uzmanları ile yapılan bir sohbette, ülkenin eski Maliye Bakan Yardımcısı Subhash Chandra Garg kripto para varlıklarının kanunlarla düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Eski bakan yardımcısı, Hindistan’da kripto paraları yasaklamayı amaçlayan bir kurula öncülük etmişti.

Belki de Onu Bir Emtia Olarak Düzenlemeye Çalışabiliriz

2019’da ortaya çıkan kripto para yasağı tasarısına göre, Bitcoin veya diğer sanal para birimlerine sahip olan herkes 10 yıl hapis cezasına çarptırmalı ve 25 INR (3,2 milyon ABD Doları) para cezası ödemelidir.

Tasarının şartlarını ve kendisini savunan eski bakan yardımcısı, tasarının ‘teknolojiyi anlamayan insanları korumayı’ amaçladığını söyledi. Ayrıca kripto para birimlerini ‘sahte paraya’ benzetti ve durumlarının benzer olduğunu belirtti. Garg şöyle dedi:

“Kripto paralar sahte para birimine benzer, bu nedenle düzenlemeleri 10 yıl hapis cezası ve 25 Crore rupisi para cezası da dahil olmak üzere çok katı olmalıdır.”

Garg kripto para birimlerini, yüksek yatırım teknolojisi olan ve asla ‘ortak bir insanın para birimi’ olamayacağı paralar olarak tanımlarken, dağıtılmış defter teknolojisi üzerinde çalıştığını belirtti. Garg, teknolojisi konusunda kararsız insanlar için endişesini savundu:

“Halkı suçlulardan korumak hükümetin görevidir.”

Ancak kripto para biriminin “para birimi” yönüyle ilgili çekincelerine rağmen, blockchain teknolojisinin uygulanmasına karşı eski bakan iyimser görünüyor. Ayrıca kripto varlıkların meta olarak, ancak “kurallarla yani yasalarla” işlev görebileceğini söyledi. Garg ülkenin resmi fiat para birimi INR’nin kaydileştirilmesini (dematerialization) tercih ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala