bitcoinBTC/TRY
740.153,81 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
45.990,14 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.913,55 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
14,22 TL 2,57%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.969,58 TL 0,63%
cardanoADA/TRY
6,98 TL 2,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,74%
solanaSOL/TRY
585,82 TL 5,38%

Paylaş

Eski Hindistan Bürokratına Göre Kripto Para Varlıklarının Düzenlenmesi Şart

eski hindistan burokratina gore kripto para varliklarinin duzenlenmesi sart

Hindistan’ın önde gelen kripto para birimi endüstrisi uzmanları ile yapılan bir sohbette, ülkenin eski Maliye Bakan Yardımcısı Subhash Chandra Garg kripto para varlıklarının kanunlarla düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Eski bakan yardımcısı, Hindistan’da kripto paraları yasaklamayı amaçlayan bir kurula öncülük etmişti.

Belki de Onu Bir Emtia Olarak Düzenlemeye Çalışabiliriz

2019’da ortaya çıkan kripto para yasağı tasarısına göre, Bitcoin veya diğer sanal para birimlerine sahip olan herkes 10 yıl hapis cezasına çarptırmalı ve 25 INR (3,2 milyon ABD Doları) para cezası ödemelidir.

Tasarının şartlarını ve kendisini savunan eski bakan yardımcısı, tasarının ‘teknolojiyi anlamayan insanları korumayı’ amaçladığını söyledi. Ayrıca kripto para birimlerini ‘sahte paraya’ benzetti ve durumlarının benzer olduğunu belirtti. Garg şöyle dedi:

“Kripto paralar sahte para birimine benzer, bu nedenle düzenlemeleri 10 yıl hapis cezası ve 25 Crore rupisi para cezası da dahil olmak üzere çok katı olmalıdır.”

Garg kripto para birimlerini, yüksek yatırım teknolojisi olan ve asla ‘ortak bir insanın para birimi’ olamayacağı paralar olarak tanımlarken, dağıtılmış defter teknolojisi üzerinde çalıştığını belirtti. Garg, teknolojisi konusunda kararsız insanlar için endişesini savundu:

“Halkı suçlulardan korumak hükümetin görevidir.”

Ancak kripto para biriminin “para birimi” yönüyle ilgili çekincelerine rağmen, blockchain teknolojisinin uygulanmasına karşı eski bakan iyimser görünüyor. Ayrıca kripto varlıkların meta olarak, ancak “kurallarla yani yasalarla” işlev görebileceğini söyledi. Garg ülkenin resmi fiat para birimi INR’nin kaydileştirilmesini (dematerialization) tercih ediyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala