Eski Google CEO’su Bitcoin’e İlgisini Sürdürüyor

Eski Google CEOsu Bitcoine İlgisini Sürdürüyor

Özellikle Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara olan ilgisi ile tanınan eski Google CEO’su Eric Schmidt, Bitcoin hakkında övgü dolu açıklamalarına devam ediyor. 2014 yılında Schmidt, Bitcoin teknolojisinin önemli olduğunu ancak varlığın bir para birimi olarak kullanılmasına ilişkin şüphelerini dile getirmişti. Günümüzde ise Schmidt Bitcoin’i olağanüstü olarak tanımlıyor.

Eski Google CEO'su Bitcoin'e İlgisini Sürdürüyor

Eski Google CEO’su, Bitcoin’ Olağanüstü Olarak Tanımladı

Bitcoin günümüzde binlerce yatırımcıya sahip olan, iki ülkede itibari, onlarca ülkece yasal bir para birimi. Her ne kadar esas odak noktası bir yatırım ve ödeme aracı olarak görülse de Bitcoin günümüz teknolojisinde bir ilham kaynağı olarak görülmeye devam ediyor. Söz konusu bir teknoloji firmasının eski CEO’su olduğunda da Bitcoin kendisine hayran etmeyi bir kez daha başarıyor.

Yeniden ortaya çıkan yeni bir videoda, eski Google CEO’su Eric Schmidt, Bitcoin teknolojisini kriptografik sahnede büyük bir başarı olarak yeniden tanımladı. Schmidt, Bitcoin’in teknoloji kurulumunun gelecekte daha fazla işletmeye güç sağlayabileceğini belirtti. İlginç bir şekilde Schmidt, 2014’te konuştuğu panelde “Bitcoin dikkate değer bir kriptografik başarıdır” demesi, günümüz gelişmelerine bakıldığında önemli bir vizyon örneği olarak kabul ediliyor.

 “Dijital dünyada kopyalanamayan bir şey yaratma yeteneği muazzam bir değere sahip. Bitcoin mimarisi, kelimenin tam anlamıyla kopyalanamayan bu defterlere sahip olma yeteneği inanılmaz bir gelişme. Pek çok insan bunun üzerine iş kuracak”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala