bitcoinBTC/TRY
1.202.651,29 TL 5,12%
ethereumETH/TRY
63.895,23 TL 5,83%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
7.069,36 TL 2,18%
xrpXRP/TRY
17,88 TL 5,81%
solanaSOL/TRY
2.028,54 TL 3,21%
usd-coinUSDC/TRY
28,86 TL 0,36%
staked-etherSTETH/TRY
63.945,02 TL 5,76%
cardanoADA/TRY
15,71 TL 8,07%
avalanche-2AVAX/TRY
1.067,40 TL 11,78%

Paylaş

Eski FTX yöneticisi, ünlüler ve influencer’lara ödenen büyük miktarı açıkladı

nishad

Eski FTX mühendislik direktörü Nishad Singh, mahkemede Sam Bankman-Fried’ın harcamalarına ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

Inner City Press’in haberine göre Singh, borsanın ünlülere ve influencar’lar ile yaptığı anlaşmaların bir sonucu olarak 1 milyar doların çok üzerinde bir ödeme yaptı. Singh, gösterdiği bir elektronik tabloda, yapılan anlaşmaları tek tek açıkladı.

Yapılan anlaşmaların arasında, FTX’in NBA takımlarından Miami Heat ile yaptığı 135 milyon dolarlık anlaşma da yer alıyor. Anlaşma kapsamında Miami Heat’in basketbol sahasının ismi FTX Arena olarak değiştirilmişti. Borsanın iflasının ardından arena, Kaseya Center ismini aldı.

Singh’in açıkladığı listede NBA yıldızı Stephen Curry’e ödenen 28 milyon dolar, iş adamı Kevin O’Leary’e ödenen 14 milyon dolar ile birlikte Tom Brady, Gisele Bundchan ve Larry David’e ödenen ve açıklanmayan miktarlar da göze çarptı.

Singh’e göre yapılan bu anlaşmaların tümü sebebiyle borsanın kasasından 1,3 milyar dolar çıktı.

Yapılan yatırımlardan da söz etti

Singh, Sam Bankman-Fried ve Gary Wang ile birlikte, Michael Kive ve Bryan Baum’un şirketi K5 Global’e yapılan yatırımlara ilişkin de konuştu.

“Sam, Gary ve bana Michael Kives ve Bryan Baum’a milyon dolarlık ikramiye ve VC firmalarına ise bir milyar dolar yatırım yapılması için bir ön protokol gönderdi. Bunun FTX’in parasıyla değil Sam’in parasıyla yapılmasını istedim”

Sam Bankman-Fried, “super networkers” olarak tanınan Kives ve Baum ile 700 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atmıştı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala