Eski Coinbase Yöneticisinden Ripple – SEC Davası Yorumu

eski coinbase yoneticisinden ripple sec davasi yorumu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasında yaşanan dava hız kesmeden devam ediyor. Ripple CEO’sunun davanın kaybedilmesi durumunda ABD’den ayrılacağını açıklaması sonrasında eski Coinbase yöneticisinden dava hakkında bir yorum geldi.

Eski Coinbase Yöneticisine Göre Ripple İçin İşler İyi Değil

Kripto para borsası Coinbase’in eski yönetim kurulu üyesi Tom Loverro, Ripple – SEC davası hakkında açıklama yaptı. Ripple CEO’sunun kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Ripple’ın davayı kaybetmesi durumunda ABD’den ayrılacağını açıklamasına atıfta bulunan Loverro, henüz konu hakkında somut bir bilgiye sahip olmamasına rağmen, “işlerin pek iyi görünmediğini” söyledi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kısa bir süre önce Ripple’ın davayı kaybetmesi durumunda ABD’den ayrılmayı düşünebileceğini söylemişti. SEC tarafından Aralık 2020’de açılan davada, Ripple ve sanıklarının Ripple’ın kripto para birimi olan XRP’yi yasadışı bir şekilde 1.3 milyar dolar toplamak için kayıt dışı bir menkul kıymet olarak kullanıldığı iddia edilmişti. Nisan 2022 sonunda yaptığı bir açıklamada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin zaten SEC ile olan savaşı kaybetmiş gibi çalışmalarına devam ettiğini söyleyerek dava sürecinin uzamasını eleştirdi. Son olarak Garlinghouse’a göre, Ripple’ın rekor kıran büyüme rakamlarının çoğu ABD dışından geliyor ve Ripple müşterilerinin yüzde 99’u ABD dışındaki ödeme şirketleri.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
384.270,27 TL 8,97%
ethereumETH/TRY
30.634,82 TL 8,15%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.047,80 TL 8,91%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
6,08 TL 10,61%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 14,43%
solanaSOL/TRY
650,65 TL 12,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,24 TL 14,64%
Bağlantıyı kopyala