Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in Aldığı Ceza Belli Oldu

eski bitmex ceosu arthur hayesin aldigi ceza belli oldur

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Şubat ayında borsada bir kara para aklama önleme (AML) programını kasten uygulamadığı suçlamalarını kabul ettikten sonra dün New York’taki federal bir adliyede cezaya çarptırılacaktı. Bununla beraber Kripto para borsası BitMEX’in kurucularından Arthur Hayes’in aldığı ceza belli oldu.

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes 6 Ay Ev Hapsine Mahkum Edildi

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, iki yıllık denetimli serbestlik cezasıyla birlikte altı ay da ev hapsine mahkum edildi. Hayes daha önce ABD Banka Gizlilik Yasası’nı (BSA) ihlal etmekten suçlu bulunmuştu.

eski bitmex ceosu arthur hayesin aldigi ceza belli oldua

Arthur Hayes, ceza duruşmasından önce “yeni bir sayfa açmaya hazırım” ifadesini kullanmıştı. Hayes’in bir temsilcisi, duruşmanın ardından yorum yapmadığını belirtelim.

Bunun yanında Savcılık, Hayes’in kara para aklamayı önleme programını uygulamadığını ve şirketin BSA’yı kasten ihlal ettiğini belirtti. Ek olarak BitMEX’ten kişisel olarak yüz milyon doların üzerinde gelir elde ettiğini de vurguladı.

Son olarak belirtmek gerekirse Yargıç, Hayes’in ABD’de altı aylık ev hapsinin ardından seyahat etmesine izin vererek, denetimli serbestliğinin geri kalanını Singapur’a döndürmesine izin verecek. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala