Eski Belçika Maliye Bakanı Kripto Yasağı Çağrısında Bulundu

belcika maliye bakani overtveldt belcika daki 10041545 8077 amp

ABD merkezli bankaların iflas etmesinin ardından piyasa oldukça hareketli günlerden geçiyor. Bu olumsuz gelişmelerin ardından birçok isim kripto para sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çıkan son haberlere göre; Avrupa Parlamentosu üyesi ve eski Belçika maliye bakanı Johan Van Overtveldt, yaptığı bir paylaşımda bankacılık sektöründeki kargaşanın ardından kripto para yasağı çağrısında bulundu.

Eski Belçika Maliye Bakanından Kripto Yasağı Çağrısı

Eski Belçika maliye bakanı Van Overtveldt, Avrupa Parlamentosu blok için dönüm noktası niteliğindeki kripto lisanslama kurallarını oylamaya hazırlanırken yorumlarda bulundu.

eski belcika maliye bakani kripto yasagi cagrisinda bulundudfbdfgx
Eski Belçika Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt

Van Overtveldt, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Mevcut bankacılık kargaşasından öğrenilecek bir ders daha. Kripto para birimlerine katı bir yasak uygulayın varlıkların ekonomik veya sosyal değeri olmayan yalnızca spekülasyon.

Van Overtveldt, Parlamentodaki en büyük beşinci siyasi grup olan sağcı Avrupalı ​​Muhafazakârları ve Reformcuları Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nde temsil ediyor. 2014’ten 2018’e kadar Belçika maliye bakanıydı. Van Overtveldt, parlamentonun dağıtılmış defter teknolojisine dayalı menkul kıymet alım satımına izin veren yeni bir yasa üzerinde çalışmasına öncülük etti ve kriptoyu destekleyen teknolojinin üretkenliği artırmak için büyük potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.317,56 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.618,30 TL 0,17%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.207,00 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
8,66 TL 5,03%
cardanoADA/TRY
6,83 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 1,07%
staked-etherSTETH/TRY
33.345,92 TL 0,67%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,87%
Bağlantıyı kopyala