Eski Alameda CEO’sundan SBF Açıklaması

eski alameda ceosundan sbf aciklamasi

İflas eden kripto para borsası FTX’in kardeş ticaret şirketi olan Alameda Research ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak kısa bir süre önce suçunu itiraf eden eski Alameda CEO’su Caroline Ellison cephesinden bir Sam Bankman-Fried açıklaması geldi.

Caroline Ellison, FTX Müşteri Fonlarını Kullandıklarını İtiraf Etti

Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, savunma anlaşmasının bir parçası olarak, risk sermayesi şirketinin yatırımları için FTX fonlarının hazır olduğundan haberdar olduğunu söyledi.

eski alameda ceosundan sbf aciklamasi 2

Ellison, New York’un Güney Bölgesi’ndeki savunma anlaşmasıyla ilgili olarak 23 Aralık tarihinde yayımlanan tutanağına göre, savcıların eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e karşı açtığı davanın merkezinde FTX ile Alemeda arasındaki mali birlikteliği kabul etti.

Alameda’nın eski CEO’su Elloson’un açıklamasına göre, Alameda’nın 2019’dan 2022’ye kadar FTX aracılığıyla bir “borçlanma fonuna” erişimlerinin olduğunu söyledi. Ellison konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

FTX yöneticilerinin, Alameda’nın FTX.com hesabında, Alameda’nın çeşitli fiat para birimleri ve kripto para birimlerinde negatif bakiyeler tutmasına izin veren özel ayarlar uyguladığını anladım. Uygulama açısından, bu düzenleme, Alameda’nın teminat gösterme zorunluluğu olmadan, negatif bakiyeler için faiz ödemek zorunda kalmadan ve marj tamamlama çağrılarına veya FTX.com’un tasfiye protokollerine tabi olmadan sınırsız bir kredi limitine erişmesine izin verdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.488,73 TL 1,84%
ethereumETH/TRY
29.574,91 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.833,79 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,31%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 1,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 6,84%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 3,39%
Bağlantıyı kopyala