Eski Activision Blizzard Yöneticisi, Yuga Labs’a Katıldı

eski activision blizzard yoneticisi yuga labsa katildi

Kripto şirketleri deneyimli yöneticilerle güçlenmeye devam ediyor. Önde gelen NFT içerik üreticisi Yuga Labs, dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Activision Blizzard’da yönetici olarak görev yapan bir ismi CEO olarak göreve getirdi.

Yuga Labs, Önemli Bir İsmi CEO Olarak Göreve Getirdi

Popüler NFT koleksiyonları olan CryptoPunk ve Bored Ape Yacht Club’ın oluşturucusu olan Yuga Labs, CEO olarak yeni bir ismi göreve getirdiğini duyurdu. Yuga Labs tarafından yapılan açıklamada, 1 Nisan itibariyle Daniel Alegre’nin Activision Blizzard’ın başkanı ve işletme müdürü olarak istifa ederek Yuga Labs’ın CEO’su olarak işe başladığı belirtildi.

Konu hakkında Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Daniel Alegre, “Bu sonraki bölüm için daha heyecanlı olamazdım.” ifadelerini kullandı. Daniel Alegre, geçtiğimiz yıllarda Activision Blizzard’ın büyümesinde önemli bir paya sahip olan Call of Duty, World of Warcraft, Diablo ve Candy Crush gibi popüler oyun serilerinin yöneticisi olarak sektörde popülerliğini artırdı.

Son olarak Daniel Alegre LinkedIn profiline göre, Google’a katılmadan önce altı yıl boyunca Alman medya devi Bertelsmann’da görev aldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
542.735,64 TL 2,70%
ethereumETH/TRY
37.482,16 TL 2,17%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.160,33 TL 2,10%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
10,16 TL 3,28%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 1,82%
staked-etherSTETH/TRY
37.485,19 TL 2,10%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 1,89%
matic-networkMATIC/TRY
17,81 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala