Ernst & Young ve Polygon İş Birliği Yapacak

ernst young ve polygon is birligi yapacak

Ernst & Young (EY) ve Polygon, Ethereum’un Layer2 (L2) ölçeklendirme sorunlarını çözmek üzere iş birliği yapacak. Polygon ağı, EY OpsChain ve EY Blockchain Analyzer olmak üzere iki ana ağa bağlanacak. Böylelikle EY müşterileri, işlemlerini Polygon ana ağı ile zincirlerini Ethereum ana ağına bağlayabilecekler.

EY tarafından yapılan basın açıklamasın göre, Polygon ile yapılan bu ortaklaşa çalışma, EY müşterilerinin daha ucuz ve daha hızlı işlemler yapabilmesine olanak tanıyacak.

ernst young ve polygon is birligi yapacak 2

Ethereum Sorununa Çare: Ernst & Young ve Polygon

Uzun süredir Ethereum’un hız ve ücret konusundaki sorunları devam ediyor. Özellikle Ana Ethereum ağındaki işlem süreleri ve ücretleri yapılan güncellemelerden sonra bile yeteri kadar düşmediği için endişe yaratıyor.

Kanadalı iş insanı ve Shark Tank’ın yatırımcısı Kevin O’Leary, dün yaptığı bir açıklamada Ethereum’u “çok yavaş” olarak nitelendirdi.

Ethereum son güncelleme Londra Hard Fork’una rağmen, saniyede 30 işlem gerçekleştirebiliyor. Ek olarak Ethereum’un haberimizin yazımı itibarıyla ortalama işlem ücretinin 39.74 dolar olduğunu belirtelim.

İki ağ arasındaki bu ortaklığın, işlem ücretleri ve hızı açısından verimliliği arttırması bekleniyor.

EY Global Blockchain yöneticisi Paul Brody, konuyla alakalı yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Polygon ile çalışmak, EY ekiplerine müşteriler için işlemleri ölçeklendirmek adına güçlü bir araç sağlıyor ve Ethereum ana ağı ile entegrasyon için daha hızlı bir yol haritası sunuyor. Bu alandaki ortak önceliklerimizi keşfettik ve Ethereum ekosistemi bu alanda işbirliğimizi çok daha kolaylaştıracak.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 390.063,01 TL 3,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.373,43 TL 3,73%
cardano
Cardano (ADA) 20,50 TL 1,29%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.437,86 TL 2,51%
xrp
XRP (XRP) 9,15 TL 2,61%
solana
Solana (SOL) 1.434,06 TL 8,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 314,90 TL 8,54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 1,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,23%
Copy link
Powered by Social Snap