Epic Games Store’da İlk NFT Oyunu Listelendi

epic games storeda ilk nft oyunu listelendi

Popüler battle royale oyunu Fortnite’ın yapımcısı olan Epic Games, Steam rakibi servisi olan, Epic Games Store’da geçtiğimiz aylarda mağazasına NFT oyununu ekleyeceğini açıklamıştı. Epic Games Store’un ilk NFT oyunu mağazada listelenmeye başladı.

Blankos Block Party, Epic Games Store’un İlk NFT Oyunu Oldu

Son dönemde Blockchain temelli oyunlar oyun dünyası tarafından sıkça tartışılıyor. Bazı oyun geliştiricileri Blockchain temelli oyunlara sıcak bakarken Minecraft oyunu ile tanınan Mojang gibi oyun stüdyoları ise bu fikre sıcak bakmıyor. Fortnite oyununun geliştiricisi olan Epic Games ise Blockchain temelli oyunlara sıcak bakan geliştiricilerden.

Geçtiğimiz aylarda Epic Games, NFT destekli ilk web3 oyunu olan ve Mythical Games tarafından geliştirilen Blankos Block Party oyununu Epic Games Store üzerinde listeleyeceğini açıklamıştı. Mythical Games’in C Serisi finansman turunda 1.25 milyar dolarlık bir değerleme ile 150 milyon dolar toplaması sonrasında oyun Epic Games Store’a eklendi.

epic games storeda ilk nft oyunu listelendi 2

Blankos Block Party, oyun içinde satın alınabilen, yükseltilebilen ve satılabilen, Blankos adı verilen benzersiz tahsil edilebilir dijital vinil eşyalar etrafında toplanan, oynaması ücretsiz çok oyunculu bir parti olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun geliştirici tarafında ise Mythical Games ve Third Kind Games tarafından ortak bir şekilde geliştirilen oyun an itibariyle Epic Games Store üzerinden indirilebiliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.343,57 TL 0,43%
ethereumETH/TRY
23.826,48 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
18,35 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
18,37 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.023,61 TL 2,11%
xrpXRP/TRY
9,08 TL 16,12%
binance-usdBUSD/TRY
18,33 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
8,41 TL 0,83%
solanaSOL/TRY
583,81 TL 1,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 1,96%
Bağlantıyı kopyala