ENS Kayıtları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

ENS Kayitlari Tüm Zamanlarin En Yüksek Seviyesinde

Kripto paraları merkezi borsalar dışında kullanan ve çoğunlukça cüzdanlar arasında çok hareket eden kullanıcılar, kripto adresleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. Bu noktada artan popülaritesi ile giderek daha çok tercih edilen Ethereum Name Service (ENS) satışları hızla artıyor. Öyle ki yakın zamanda açıklama yapan ENS, kayıtları göstererek adreslerde yeni bir aşamanın daha kat edildiğini açıkladı.

ENS Kayıtları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

ENS Kayıtları Hızla Artıyor

Ethereum Blockchain ağını önümüzdeki günlerde oldukça kritik bir süreç bekliyor. Bir taraftan fiyat bazında sisli bir duruma giren Ethereum (ETH), diğer taraftan Ethereum 2.0 yükseltmesi ile de merakla bekleniyor. Kısa bir süre önce açıklanan Merge tarihi, ağın PoS’a geçiş sürecinin ilk önemli adımı niteliğinde. 5 adımdan oluşacak olan geçişin ilk adımı olan Merge, ENS alan adlarına da oldukça yaradı. Öyle ki ENS Domains’e göre, Ethereum Name Service alan sahipliği yalnızca Temmuz ayında 378.000 yeni .eth kaydı ile 1.8 milyonu aştı.

Twitter üzerinden tüm zamanların en yüksek satışına eriştiklerini açıklayan ENS Domains, 5.400 ETH (yaklaşık 8.8 milyon dolar) gelir ve en az bir ENS adı kullanan 48.000 yeni Ethereum hesabı ve ayrıca geçen ay OpenSea’deki alan satış hacminin yüzde 99’undan fazlasını gördüğünü söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala