Endonezya, Yerel Kripto Para Birimi İçin Küresel Planlar Yapıyor

endonezya yerel kripto para birimi icin kuresel planlar yapiyor

Dünya genelinde kripto para birimlerinin benimsemesi artıyor. Endonezya, yerel kripto para birimi için uluslararası planlar kuruyor.

Endonezya, Yerel Kripto Para Birimini Öne Çıkartmak İstiyor

Kripto para birimleri artık hükümetlerin uluslararası ticaret ödemelerinde kullanılmak için test edilmeye devam ediyor. Endonezya hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre ülkenin yerel kripto para birimi, uluslararası ticaretlerde kullanılabilir.

endonezya yerel kripto para birimi icin kuresel planlar yapiyor 2

Jakarta, kripto endüstrisini düzenlemeye aktif bir ilgi gösterirken, Başkan Joko Widodo’nun yönetimi, yerel token ekonomisinin büyümesine yardımcı olmakta fayda görüyor ve bu token’i uluslararası ticaretlerde de kullanmanın planlarını yapıyor. Konu hakkında açıklama yapan Endonezya’nın ticaret bakan yardımcısı Jerry Sambuaga, şu ifadeleri kullandı:

Endonezya, ihraç edilecek çok sayıda emtiaya sahip olmayı dört gözle bekliyor. Bu bağlamda kriptoyu ihracat için potansiyel ürünlerden biri haline getirmek için bu fırsatı yakalayabiliriz.

Endonezya’da kripto para birimlerinin ödemeler için bir para birimi olarak kullanılması hem yerel düzenlemeler hem de ülkenin 273 insanın yüzde 87’si için geçerli olan İslam hukukuna göre yasaklanmıştır. Bununla birlikte kripto varlıkları ülkedeki emtialar olarak sınıflandırılır ve tahıl veya altın gibi şeylerle aynı kategoriye ayrılır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
357.058,30 TL 3,97%
ethereumETH/TRY
24.845,57 TL 6,91%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,23%
usd-coinUSDC/TRY
18,37 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.081,18 TL 4,35%
xrpXRP/TRY
9,86 TL 30,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,37 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
8,70 TL 6,59%
solanaSOL/TRY
609,29 TL 6,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,15 TL 8,38%
Bağlantıyı kopyala