bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,977.68 0.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,154.65 1.52%
bnb
BNB (BNB) $ 600.88 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 153.40 0.19%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548903 3.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507829 0.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15714 2.24%

En Son Yaşanan Cloudflare Kesintisi Bize Neler Gösterdi?

en son yasanan cloudflare kesintisi bize neler gosterdi

Cloudflare 17 Temmuz’da Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere, çoğu işlemini etkileyen bir kesinti yaşadı.
İnternetteki web siteleri için bazı işlevleri yürüten büyük bir şirket olan Cloudflare, 17 Temmuz’da kesintiye  maruz kaldı ve bu durumda çok sayıda web sitesinin işlevselliğini etkiledi. Kesinti süresi nihayetinde Bitcoin (BTC) işlemlerinde düşüşe neden oldu.

Bitcoin mühendisi ve uzmanı Jameson Lopp 17 Temmuz’da attığı tweet’te, “Cloudflare DNS [Alan Adı Sistemi] kesintisi, muhtemelen popüler web cüzdanlarına erişilemediği için Bitcoin işlemlerine yansıtıldığı görülebilir.” dedi. Lopp’ın tweet’i, Bitcoin’in saniye başına işlemlerinde belirgin bir düşüş gösteren bir grafik içeriyordu.

Cloudflare Çöktü

Cloudflare web sitesinde 21: 46’da bir not yayınladı.

“Bu öğleden sonra ağımızın bazı bölümlerinde bir kesinti gördük. Bu bir saldırı sonucu değildi.”

Notta ayrıca şunlar belirtildi:

“Ağın bazı bölümlerinin mevcut olmadığı görülüyor. Sorunu bulduğumuza inanıyoruz ve şu anda kontrol için sistemleri izliyoruz.”

Merkeziyetsizliğe mi Gidiyor?

Bitcoin’in blok zincirinin kendisi etkinlik sırasında bir kesinti yaşamadı. Etkinlik, Lopp’ın tweet’inde belirttiği üzere; birçok insanın Bitcoin erişimini engellemiş olabilir. Kesinti kripto para hizmetleri de dahil olmak üzere birçok web sitesini etkiledi, bu da kullanıcıların kesinti sırasında bu tür hizmetlerde tuttukları fonlara erişemedikleri anlamına geliyor.

Lopp tarafından not edilen Cloudflare sorunu ve daha sonraki işlem düşüşü, merkezi depolama ve borsa seçeneklerini kripto para kullanıcılarının büyük ölçüde kullandığını, bu da alanı endüstrinin inşa edildiği ideallerden ve teknolojiden daha az merkezi hale getirdiğini gösterebilir. Ayrıca kripto para kullanıcıları birçok farklı hizmet kullanıyor olsa da, kesinti bu hizmetlerin birçoğunu başarısızlığa uğrattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala