En Büyük Metaverse Projelerinin 30 Günlük Performansı

en buyuk metaverse projelerinin 30 gunluk performansi

Metaverse projelerinin kripto varlık piyasasındaki yükselişi devam ediyor. Son zamanlarda çoğu altcoin düşüş trendindeyken, metaverse projelerinde önemli yükselişler yaşanıyor. Biz de bu yazımızda, piyasa değeri bakımından en büyük metaverse projelerinin 30 günlük performansına yakından bakıyoruz.

En Büyük 5 Metaverse Projesi 30 Günde Ne Yaptı?

Metaverse projeleri gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Durum böyle olunca projelerin kripto varlıkları da çok daha fazla ilgi görüyor. Piyasa değeri açısından en büyük metaverse projeleri 30 günde nasıl bir performans sergiledi?

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), piyasa değeri açısından listenin ilk sırasında. 10,273,015,681 dolarlık piyasa değerine sahip olan MANA, son 30 günde fiyatını yüzde 583.18 oranında artırdı. Haberin yazımı sırasında MANA, 5,84 dolardan işlem görüyor.

MANA, Decentraland sanal gerçeklik platformunun arkasındaki Ethereum tokenı. Decentraland’daki sanal arsaların satın alınmasında MANA kullanılıyor. Projenin teknik incelemesine (whitepaper) buradan ulaşabilirsiniz.

en buyuk metaverse projelerinin 30 gunluk performansi 2

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS) de 8,384,250,391 dolarlık piyasa değeriyle listenin ikinci sırasında. Ancak diğer yandan AXS’in 30 günlük performansı diğerleri arasında en düşük seviyede kalan diyebiliriz. Yine de 30 gün önce AXS alan birinin yüzde 2.75’lik kâr elde ettiğini söyleyebiliriz. AXS, haberini yazımı sırasında ise 138,43 dolardan işlem görüyor.

Axie Infinity (AXS), oyunların evcil hayvanlar için savaşabilecekleri, dijital krallık kurabilecekleri bir Blockchain tabanlı oyun olarak açıklanabilir. Ethereum ağındaki Axie Infinity’nin yerel tokenı olan AXS, oyunda aktif olarak kullanılıyor. Projenin teknik incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

en buyuk metaverse projelerinin 30 gunluk performansi 3

The Sandbox (SAND)

Son zamanlarda adını en sık duyduğumuz metaverse projesi The Sandbox (SAND). Proje, 7,247,962,430 dolarlık piyasa değerine sahip. Son 30 günde yüzde 875.79 oranında yükselen SAND, haberin yazımı sırasında ise 8.17 dolardan işlem görüyor.

Pixowl tartından geliştirilen The Sandbox, insanların evrenler oluşturmasına ve keşfetmesine olanak sağlayan Blockchain tabanlı bir sanal dünya. İlk etapta mobil ve PC oyunu olarak sunulan oyun, Ağustos 2018’de Animoco Brands tarafından alındı ve böylece Blockchain’e taşındı. Oyun esasında Minecraft benzeri bir oynanışa sahip. Projenin teknik incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

en buyuk metaverse projelerinin 30 gunluk performansi 4

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin’in (ENJ) piyasa değeri 3,987,427,653 dolar seviyesinde. ENJ’nin 30 günde yüzde 312,35’lik performans yükselişi yaşadığı görülüyor. Haberin yazımı sırasında ise ENJ, 4,78 dolardan alıcı buluyor.

Ethereum ağındaki bir metaverse projesi olan Enjin Coin (ENJ), bireylerin, işletmelerin ve markaların NFT kullanımını kolaylaştırmak hedefleyen bir Ethereum tokenı. ENJ, Enjin ekosistemi içindeki NFT’lerşn alınmasına kullanılıyor. Projenin teknik incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

en buyuk metaverse projelerinin 30 gunluk performansi 7

MyNeighborAlice (ALICE)

Piyasa değeri, 923,192,612 dolar olan MyNeighborAlice’in (ALICE) 30 gündeki fiyat artışı yüzde 121.61 dolar seviyesinde. Son olarak varlığın haberin yazımı sırasında 27.52 dolardan işlem görüyor.

MyNeighborAlice (ALICE), herkesin sanal alanlar satın alıp sahip olabileceği, farklı öğeler toplayıp inşa edebileceği ve yeni arkadaşlar edinebileceği çok oyunculu bir inşaat oyunu olarak tanımlanıyor. ALICE de bu oyun içinde kullanılan bir oyun içi para birimi. Projenin teknik incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

en buyuk metaverse projelerinin 30 gunluk performansi 6
Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala