En Büyük İkinci İş Kanıtı Blockchain Ağı Dogecoin Oldu

en buyuk ikinci is kaniti blockchain agi dogecoin oldu

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, kısa bir süre önce başarılı bir şekilde hisse kanıtı Blockchain ağına geçiş yapmıştı. Ethereum’un bu hamlesinin ardından en büyük iş kanıtı Blockchain ağı Dogecoin oldu.

Dogecoin, En Büyük PoW Blockchain Ağlarından Birisi

Ethereum’un Merge yükseltmesi sonrasında hisse kanıtına (PoS) geçmesiyle birlikte, Dogecoin şu anda sahip olduğu piyasa değeri ile en büyük ikinci iş kanıtı Blockchain ağı oldu. Meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) şu anda 7.8 milyar dolar piyasa değerine sahip.

en buyuk ikinci is kaniti blockchain agi dogecoin oldu 2

Dogecoin’in ikinci olduğu PoW listesinde elbette ki ilk sırada 375 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin (BTC) yer alıyor. Ethereum’un en belirgin hard fork’larından birisi olan Ethereum Classic ise üçüncü sırada listede yer alıyor. Litecoin ve Monero ise sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada.

Dogecoin PoS’a Geçiş Yapabilir

Geçtiğimiz Eylül ayında, Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin topluluğunu hisse kanıtına geçmeye çağırmıştı. Buterin’in bu çağrısı sonrasında topluluk bu geçişi tartışmaya başlamıştı.

Ağustos 2021’de Dogecoin Vakfı’nın danışma kuruluna Buterin’de dahil olmuştu. Yine geçtiğimiz Aralık ayında Dogecoin Vakfı, yol haritasına hisse ispatını da dahil etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.430,61 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.332,80 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.271,14 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 4,95%
cardanoADA/TRY
7,64 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.322,32 TL 0,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,83%
solanaSOL/TRY
427,73 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala