Elrond L1 Ağı Hacklendi! 1,65 Milyon Dolar Çalındı

elrond l1 agi hacklendi 165 milyon dolar calindia

Son zamanlarda birçok hack olayı ile karşılaşmaya başladık. Bu kez hackerların radarında Elrond L1 Ağı vardı. Wu Blockchain‘in yaptığı yeni paylaşıma göre; Layer 1 Elrond ağı, 1,65 milyon dolardan fazla token ile saldırıya uğradı. Söz konusu saldırı sonrasında EGLD tokeninde yüzde 95’lik büyük bir düşüşe neden oldu. Bunun yanında saldırının belirli bir borsaya yönelik olduğu bildirilen bilgiler arasında yer alıyor.

Elrond L1 Ağı Saldırıya Uğradı

DeFi sektörünün hızla gelişmesi ile birlikte bu alandaki hack saldırıları da çoğalmış durumda. Son olarak bu kez saldırıya uğrayan isim Elrond L1 Ağı oldu. Söz konusu güvenlik ihlali ile bağlantılı, f854j, fu950 ve 4ww0rt ile biten en az üç adres mecvut. Bu adresler aynı anda oluşturuldu ve Binance borsasından fon aldı. 

Wu Blockchain konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bir L1 ağı olan Elrond’da bir güvenlik ihlali oldu. Bilgisayar korsanları yaklaşık 1,65 milyon dolar EGLD’yi ücretsiz olarak aldı ve bunları Maiar DEX aracılığıyla sattı ve yüzde 92’lik bir düşüşle sonuçlandı. Şu anda yetkili, DEX ve ilgili API’leri askıya aldı.

Son olarak saldırıya uğrayan Elrond’ın (EGLD) güncel durumuna bir göz atalım. Elrond (EGLD) haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 68,43 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.060,00 TL 2,72%
ethereumETH/TRY
37.648,38 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.185,51 TL 1,96%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,19 TL 0,77%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,74%
staked-etherSTETH/TRY
37.632,26 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,79%
matic-networkMATIC/TRY
17,92 TL 2,34%
Bağlantıyı kopyala