Elrond, İlk E-Para Lisans Sahibi Twispay’i Satın Alacak

elrond ilk e para lisans sahibi twispayi satin alacak

Yeni nesil blokchain ekosistemi Elrond, önemli bir birleşme ve satın alma anlaşmasıyla beraber düzenleyici uyumluluğunu geliştirmeye devam diyor. Yerel token EGLD tarafından desteklenen, çok amaçlı bir blockchain ekosistemi olan Elrond, 2021’deki en önemli şirket anlaşmasının ayrıntılarını paylaştı.

Elrond adına web sitesinde ve sosyal medya platformlarında resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Elrond’ın Capital Financial Services SA‘yı yani Twispay olarak bilinen, dijital nakit havalelerini mevzuata uygun bir şekilde işlemesine izin veren bir e-para lisansı sahibini satın alacağını duyurdu.

Elrond Twispay ile Şeffaf Finansal Sistem Altyapısı Oluşturmak İstiyor

Twispay, dijital nakit havalelerini mevzuata uygun bir şekilde işlemesine izin veren bir e-para lisansının sahibi. Elrond Twispay’in bu özelliğinden yararlanarak, mevzuata yüzde 100 uyumla perakende ödemeler segmentine doğru genişlemeyi planlıyor.

Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Elrond’un amacı, yüksek bant genişliği, düşük gecikme süresi, şeffaf bir finansal sistem için altyapı oluşturmak ve herkese her yerden bu sisteme kolay erişim sağlamaktır. Bunu başarmak için, Avrupa yasaları tarafından tanımlanan çevre içinde tamamen uyumlu bir şekilde çalışmak için düzenleyicilerle proaktif olarak çalışıyoruz. Kullanıcılar, yatırımcılar şirketler ve para kurumları, neredeyse anında ödeme süreleriyle, şimdi ödediğimizden 100 kat daha az maliyetle, tam şeffaflık ve daha yüksek güvenilirlikle para akışı gerçekleşirse önemli ölçüde fayda sağlayabilir.

Ayrıca Beniamin Mincu, bu satın almanın şirketinin geniş bir hizmet paketini düşük maliyetli ve meşru bir şekilde sunmasına izin vereceğini vurguluyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 724.051,74 TL 0,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.335,85 TL 5,78%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.901,29 TL 0,33%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,10%
solana
Solana (SOL) 2.655,78 TL 3,06%
cardano
Cardano (ADA) 19,72 TL 2,51%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 0,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 485,72 TL 4,01%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 1,09%
Bağlantıyı kopyala