Elon Musk’ın Tesla Açıklaması Sonrası DOGE Yüzde 20 Arttı

elon muskin tesla aciklamasi sonrasi doge yuzde 20 artti

Kısa bir süre önce Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden bazı Tesla ürünleri için Dogecoin‘i kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Bu açıklama sonrası meme kripto Dogecoin (DOGE) hızlı bir atış yaşadı. DOGE, 0.152 dolar seviyesinden hızla 0.21 dolar seviyesine kadar çıktı.

Dogecoin Elon Musk BTCHaber.com

Elon Musk Dogecoin’i (DOGE) Etkilemeye Devam Ediyor

Dogecoin diyince akla ilk gelen isim olan Elon Musk, uzun süredir meme token’lara olan ilgisi ile biliniyor. Uzun bir süre Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) üzerine tweetler atan Musk, benzer bir şekilde Shiba Inu’ya da (SHIB) odaklanmış ve varlığın inanılmaz bir yükseliş yaşamasının en büyük sebeplerinden biri olmuştu.

Öyle ki Tesla CEO’su, 8 Mayıs 2021’de Saturday Night Live’da görüneceğini duyurduğunda kendisine “The Dogefather” adını bile vermişti.

elon muskin tesla aciklamasi sonrasi doge yuzde 20 artti 2

Dogecoin (DOGE) ayrıca Musk’ın mem kripto para birimine olan ilgisinden de yararlandı. Ekim ayında, Musk’ın dünyanın ilk trilyoneri olacağını söyleyen bir tweet’e yanıt vermesinin ardından Dogecoin’in fiyatı bugüne benzer bir şekilde yükseldiğini hatırlatalım.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla Dogecoin (DOGE) CoinMarketCap verilerine göre 0.1818 dolardan fiyatlanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.902,93 TL 4,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.466,80 TL 5,78%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.169,05 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,53%
solana
Solana (SOL) 1.325,64 TL 11,95%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 4,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,70 TL 2,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,29 TL 8,70%
Bağlantıyı kopyala