Elon Musk’ın Şirketi Boring Company, DOGE Desteği Sunuyor

elon muskin sirketi boring company doge destegi sunuyor

Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk’ın sahibi olduğu Boring Company, müşterilerinin yolculukları için Dogecoin (DOGE) desteği sunmaya başladığını açıkladı.

Elon Musk’ın Şirketi Dogecoin İle Ödeme Seçeneği Getirdi

Elon Musk’ın sahibi olduğu The Boring Company, müşterilerinin Las Vegas transit sistemi olan Loop yolculukları için kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile ödeme yapabilmelerine imkân sunuyor. Elon Musk bu hamlesiyle Dogecoin’i daha da yaygınlaştırmaya yardımcı olmuş olacak.

elon muskin sirketi boring company doge destegi sunuyor 2

The Boring Company’nin Lopp ismindeki yeni ulaşım ağı projesi yaklaşık olarak 56 km hız ile insanlar tarafından sürülen Tesla araçlarında seyahat eden yolculardan oluşuyor. Bu sistem Elon Musk’ın yaklaşık 241 km hız ile hareket eden yüksek kapasiteli taşıtların orijinal projesinin önemli ölçüde küçültülmüş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Boring Company, gelecekte sürüşü ve daha yüksek hızlarda seyahat etmeyi otomatikleştirmeyi planlıyor. Şirket tarafından yapılan son açıklamada, sürüşler şimdilik ücretsiz olsa da kısa süre içerisinde sürüşlerden ücret alınmaya başlanacağı açıklandı. Tek seferler için 1.50 dolarlık bir ödeme alınacakken, günlük geçişler için 2.50 dolar alınacak. Kullanıcılar bu ödemeleri Dogecoin (DOGE) ile yapabilecek.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala