bitcoinBTC/TRY
1.265.488,15 TL 4,70%
ethereumETH/TRY
65.930,39 TL 2,28%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.687,53 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
17,96 TL 0,25%
solanaSOL/TRY
1.858,29 TL 6,06%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
65.853,74 TL 2,17%
cardanoADA/TRY
12,20 TL 4,06%
dogecoinDOGE/TRY
2,74 TL 5,13%

Paylaş

Elon Musk’ın Paylaşımı Sonrası Dogecoin (DOGE) Hareketlendi

elon muskin paylasimi sonrasi dogecoin doge hareketlendi 2

Tesla CEO’su Elon Musk sık sık Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile gündeme geliyor. Bu kez yaptığı bir paylaşım ile Dogecoin fiyatını hareketlendirdi. Popüler meme kripto para birimi Dogecoin‘in fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın kripto para birimi varlıklarını satmayacağını onaylamasının ardından yüzde 9’dan fazla arttı. 

Elon Musk: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Satmayacağım

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden, ABD tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) bir yıl öncesine göre yüzde 7.9, yani 40 yılı aşkın bir süredir en yüksek seviyeye yükselmesinin ardından Musk, Twitter’da takipçilerine önümüzdeki birkaç yıldaki “olası enflasyon oranı” hakkında sorular sordu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise Elon Musk’ın bu sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

ABD doları tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edecek ve varlık enflasyonu tüketici enflasyonunun iki katı oranında çalışacak. Daha zayıf para birimleri çökecek ve sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt mülklere kaçışı yoğunlaşacaktır.

Elon Musk ise Michael Saylor’ın paylaşımına dikkat çekici bir yanıt verdi:

Genel bir ilke olarak, bu başlıktan tavsiye arayanlar için, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir. Bitcoin, Ethereum veya Doge’e hala sahibim ve satmayacağım.

Elon Musk’ın bu paylaşımı sonrası Dogecoin hareketlendi. Son olarak haberimizin yazımı esnasında CoinMarketCap verilerine göre; Dogecoin (DOGE) 0.1143 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala