bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

Elon Musk’ın Dogecoin Üzerindeki Etkisi Hızla Azalıyor

Elon Muskin Dogecoin Üzerindeki Etkisi Hizla Azaliyor

Elon Musk yaptığı girişimler ile dünyanın en çok tanınan isimlerinden birisi. Kripto dünyasınca da sıkı takip edilen isimlerden birisi olan Musk, özellikle Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) üzerindeki etkisi ile sık sık gündeme gelmişti. Ancak son dönemde bu etki hızla azalıyor gibi gözüküyor. Öyle ki kısa bir süre önce Musk’ın Dogecoin odaklı bir tweet’i piyasaya neredeyse hiç etki etmedi.

Elon Musk’ın Dogecoin Üzerindeki Etkisi Bitmiş Olabilir

Kripto para sektörü fiyat ve piyasa değeri bakımından son dönemde düşüşte olsa da sektörlen bilinirlik ve büyüme açısından oldukça hızlı ilerliyor. Öyle ki geçtiğimiz yıllara baktığımızda Elon Musk ve Binance’in CEO’su Changpeng Zhao gibi isimlerin bir tweet’i ile oldukça hareketlenebilen kriptolar, son dönemde JPMorgan gibi ABD banka devlerinin açıklamalarından bile oldukça az etkileniyor.

Elon Muskin Dogecoin Üzerindeki Etkisi Hizla Azaliyor 1

Son örnek olduğu gibi geçmişte Dogecoin’in (DOGE) fiyatına oldukça büyük etkileri olan Musk, son tweet’i ile sadece 25 saniye süren yüzde 5’lik bir atışa neden oldu. Tweet önecesi 0.0791 dolar olan DOGE, tweet sonrası 0.0763’e kadar geriledi.

Tweet’te ise Musk, David Gokhshtein’in “trilyoner” kelimesinin kulağa çok daha iyi geldiğini düşündüğünü söylediği tweet’e şaka yollu bir şekilde “Dogecoin Trilionaire” adlı bir film çekmeyi önerdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala