Elon Musk Yeni İşten Çıkarmalar Planlıyor

elon musk yeni isten cikarmalar planliyor

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, sosyal medya platformunu satın aldıktan sonra ilk olarak Twitter’ın bazı yöneticilerini işten çıkarmıştı. Elon Musk yöneticileri işten çıkardıktan sonra yeni işten çıkarmalar yapmayı planlıyor.

Elon Musk Twitter Ödemelerini Azaltmayı Planlıyor

Sosyal medya platformu Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, son haberlere göre, ağır kıdem tazminatı ödemelerinden kaçınmak için üst düzey yöneticileri işten çıkarmıştı. Elon Musk, 1 Kasım’da ödenmesi gereken hisse senedi hibelerinden kaçınmak için yeni işten çıkarmalar için bir sıra oluşturdu.

Satın alım sonrasında Elon Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal, Finans Direktörü Ned Segal ve hukuk işleri ve politika şefi Vijaya Gadde’yi Twitter’ı satın alımının tamamlanmasının ardından kovdu. Elon Musk bu isimleri daha önce kendisini ve Twitter yatırımcılarını platformdaki sahte hesapların sayısı konusunda yanıltıcı bilgiler verdikleri gerekçesiyle suçlamıştı.

elon musk yeni isten cikarmalar planliyor 2

Konu hakkında bilgisi olan kişiler tarafından yapılan açıklamaya göre, Elon Musk bu isimleri kıdem tazminatı ve kazanılmamış hisse senedi ödüllerinden kaçınmak için ilk olarak bu isimleri kovdu. Bununla birlikte konu hakkında bilgisi olan kişilere göre Elon Musk, şirketin giderlerini düşürmek için üst düzey yöneticilerin yanında işçi çıkarmalarına da yakın bir zamanda başlayacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
545.798,08 TL 2,42%
ethereumETH/TRY
37.608,89 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.178,06 TL 1,68%
usd-coinUSDC/TRY
20,07 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
10,39 TL 2,64%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,58%
staked-etherSTETH/TRY
37.576,45 TL 1,73%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,41%
solanaSOL/TRY
419,07 TL 0,22%
Bağlantıyı kopyala